Bodrum Gündem

10.Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’na başvurular başladı

10.Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’na başvurular başladı
02.02.2022
0
A+
A-

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu sene 10’uncusu düzenlenen ‘Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’ 2022 yılı başvuruları 1 Şubat 2022’de başladı.

Bodrum Gündem Haber

Ambalaj üreticileri, tedarikçileri, ambalaj tasarımcıları ve ürünlerini piyasaya süren marka sahiplerinin katılabildiği yarışmada, 2015 yılından itibaren yurtdışından başvurular da kabul ediliyor ve dünya çapında sektöre damga vuran özgün ambalaj tasarımları, farklı ve yenilikçi ambalaj uygulamaları ödüllendiriliyor.

Ülkemizin ve ambalaj sektörünün en prestijli yarışmaları arasında yer alan Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’na; Gıda, İçecekler, Elektronik ve Elektrikli Eşya, Sağlık ve Güzellik Ürünleri, Ev – Otomotiv – Ofis Araç ve Gereçleri ile İhtiyaç Malzemeleri, Diğer Gıda Dışı Ürün Ambalajları, Tıp ve Eczacılık Ürünleri, Endüstriyel ve Taşıma Ambalajları, Ambalaj Malzemeleri ve Bileşenleri (Komponentleri), Satış Noktası Sergileme, Sunum ve Muhafaza Ürünleri, Fleksibıl Ambalajlar, Grafik Tasarım ve Lüks Ambalajlar olmak üzere toplam 13 kategoride başvurulabiliyor.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

Dereceye Girenler Ekim Ayında Ödüllendirilecek…

Bu yıl 10.’su düzenlenen yarışmaya başvurular 3 Haziran 2022 Cuma gününe kadar devam edecek. Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda dereceye giren ambalajların başarıları ‘Altın, Gümüş, Bronz ve Yetkinlik Ödülleri’yle tescillenecek. ‘Altın Ödül’ almaya hak kazanan ürünler arasından ise Türk Standardları Enstitüsü (TSE) işbirliği ile en fazla 3 adet ‘Altın Ambalaj Ödülü’ veriliyor. Ambalaj Ay Yıldızları Yarışması’nda tüm kazananların ödülleri ise Ekim ayında İstanbul’da düzenlenecek bir törenle verilecek. Ayrıca tören günü 28 milyar dolarlık ticaret hacmine sahip ve tüm dünyaya ambalaj ihraç eden Türkiye Ambalaj Sektörünün çatı kuruluşu ASD’nin kuruluşunun 30. yılı da kutlanacak.

Yarışma ve 30. yıl ile ilgili görüşlerini aktaran ASD Başkanı Zeki Sarıbekir, “Yarışmamızın bu sene 10.’sunu düzenleyeceğiz. Derneğimizin kuruluşunun 30. yılına denk gelmesi de bizleri ayrıca gururlandırıyor. Bundan dolayı da 30. yıl kutlamalarımızı ödül törenimizle birlikte gerçekleştireceğiz. Yarışmamız bu sene de 13 farklı kategoride gerçekleştiriliyor. Yarışmamıza başvuru sayısı her geçen sene giderek artıyor. Buna şahit olmak, emeklerimizin karşılığını almak bizleri son derece mutlu ediyor. Yarışmaya katılan herkese şimdiden başarılar diliyorum.” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.