Bodrum Gündem

Başkan Toksöz’den “Çimento fabrikasına hayır” kampanyasına destek

Başkan Toksöz’den “Çimento fabrikasına hayır” kampanyasına destek
02.02.2022
0
A+
A-

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz, Menteşe’de yapılması planlanan çimento fabrikasına yönelik düzenlenen imza kampanyasına destek verdi.

Bodrum Gündem Haber

Menteşe ilçesinin Bayır Mahallesi’nde, Yatağan ilçesinin Deştin Mahallesi sınırlarına yakın bir bölgede kurulması planlanan çimento fabrikasına yönelik, Deştin Çevre Platformu, Muğla Çevre Platformu ve Bayır Çevre Komitesi tarafından Yatağan Pazar Yeri girişinde imza kampanyası düzenlendi.

Yatağan Belediye Başkanı Mustafa Toksöz de imza kampanyasına gelerek imza kampanyasına destek verdi. İmza kampanyasına, Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Kaya, Belediye Meclisi Üyeleri, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri ve vatandaşlar da destek verdi.

İmza kampanyası için toplanan vatandaşlar, Belediye Başkanı Toksöz’ün imza atmasının ardından teşekkür ederek, desteğinden dolayı kendisini alkışladılar.

Başkan Toksöz, imza kampanyasının ardından yaptığı açıklamada, “2019 yılında göreve geldiğimiz günden bu yana çimento ile ilgili Büyükşehir Belediye Meclisi ve diğer mecralardaki oylamalarda ret oyu verdiğimizi belirtmek istiyoruz. Yatağanımız, çevre konusunda zor bir süreçten geçiyor. Yatağan Termik Santralinin yer altı maden ocağıyla ilgili açılan davaya, Yatağan Belediyesi olarak müdahil olduğumuzun altını çizerek belirtmek istiyoruz. Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Yatağanımıza kurmak istediği Arıtma Çamuru Kurutma, Yakma ve Enerji Üretim Tesisinin de bölgemiz için uygun olmadığı yönünde tüm sivil toplum kuruluşlarının katılımıyla imza kampanyası düzenledik ve çok ciddi bir imza sayısıyla birlikte ÇED’e itiraz olarak göndermiştik. Çimento fabrikasının kurulmaması için çevreci grupların düzenlediği eylemleri desteklediğimizi belirtmek istiyorum. Bu noktada, ne gerekiyorsa, gerekirse mahkeme noktasında müdahil olmamız gerekiyorsa yapmaya hazırız” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.