Bodrum Gündem

Almanya’da İsyan  ve “Kovid” Darbesi!

Almanya’da Kovid 19 virüsü ve onun son mutasyonu Omikron konusunda büyük bir darbe yaşandı.

Alınan sıkı önlemlere, “Yeter artık” diyen, Bavyera Eyaleti Başbakanı Hristiyan Birlik Partili Markus Söder, doktorlar ve hemşireler başta olmak üzere tüm sağlıkçılara ülke çapında getirilmiş olan aşı zorunluluğunu, kendi eyaletinde uygulamayı düşünmediğini söyledi.

Omikron varyantına karşı hiç bir aşının etkili olmadığının anlaşıldığını ve bu varyantın  hafif sendromlarla atlatıldığını söyleyen Bavyera Başbakanı Söder, halkın sinir sisteminin bozulduğunu  artık tüm halkın normal yaşamına döndürülmesi gerektiğini ve sağlıkçılardan kaldırmak istediği aşı zorunluluğunun, tüm Almanya’da kaldırılması gerektiğini vurguladı.

Söder normal yaşamın artık tüm Almanya’da başlaması gerektiğinin de altını çizdi. Söder, maske kullanımının yararlı olduğunu da vurguladı.

Haberi manşetten yayınlayan Bild gazetesi, hem Bavyera Eyaleti’nin Başkenti Münih’te, hem de Almanya’nın diğer eyaletlerinde halkın nabzını yokladı. Bild’e konuşan her kesimden ve yaştan olan Almanlar, “Yeter artık, normal hayatımızı yaşamak istiyoruz” mesajında birleştiler.

Almanya’yı sosyal demokrat parti önderliğinde  yöneten koalisyon partilerine mensup bazı politikacılar ise, önlemlerin kaldırılmasının  60 yaş üstü vatandaşları tehlikeye atmış olacağının altını çizdiler.

8 Şubat 2022-Salı-Fatih Güllâpoğlu

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.