enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Tekne Aşçıları Derneği kuruluyor 

Tekne Aşçıları Derneği kuruluyor 

Türkiye’de tekne mutfak sanatını geliştirmek, tekne mutfak sanatkarının mesleki eğitimini desteklemek, denizde yaşayan tekne aşçıları ile karada yaşayan aşçılar arasında sosyal dayanışmanın teminini sağlamak amacıyla Tekne Aşçıları Derneği kuruluyor.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

2016 Yılında Muğla Aşçılar Pastacılar Derneğini kuran ve o günden itibaren Muğla gastronomisi adına çalışmalar, paneller, eğitimler, çalıştaylar,  yöresel değerlere sahip çıkan, coğrafi işaret, UNESCO gibi önemli sosyal sorumluluk projelerinde çalışmalar yapan Taner kökten, şimdi de Tekne Aşçıları Derneğini kuruyor.

Türkiye Gastronomi tarihinde ilk olacak olan Muğla Tekne Aşçıları Derneği kurulumu için  tekne aşçıları 2 Şubat Çarşamba günü Muğla Ticaret Ve Sanayi Odasında bir araya geldi.

MUGASDER Başkanı Taner Kökten, kuracakları derneğin amacının tekne mutfağını araştırmak, Türkiye’de tekne mutfak sanatını geliştirmek, tekne mutfak sanatkarının mesleki eğitimini desteklemek, denizde yaşayan tekne aşçıları ile karada yaşayan aşçılar arasında sosyal dayanışmanın teminini sağlamak olduğunu belirti. Kökten “2016 yılında Muğla’da ilk Aşçılar Pastacılar Derneğini kurduk, Şimdide Türkiye ilk olan tekne aşçıları derneğini kuruyoruz diyen Kökten, sektörde çalışan arkadaşlarımızı bir çatı altında topluyoruz” dedi.

Muğla Ticaret Ve Sanayi Odasında toplanan aşçılar ve Kökten, Mustafa Ercan’a bu önemli olayda ev sahipliği yaptığı için teşekkürlerini iletti.

Muğla tekne aşçıları dernek üyelerinin toplu fotoğraf çekimiyle toplantı sona erdi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.