enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Köyceğiz Ortaca Dalaman destinasyonundaki çalışmalar değerlendirildi

Köyceğiz Ortaca Dalaman destinasyonundaki çalışmalar değerlendirildi
25.02.2022
0
A+
A-

Köyceğiz, Ortaca ve Dalaman ilçelerinin turizm potansiyelinin değerlendirilmesi ve destinasyonun tanıtımının artırılması amacıyla kurulan “Köyceğiz-Ortaca-Dalaman Turizm Destinasyonu Yürütme Kurulu” toplantısı Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirildi.

Bodrum Gündem Haber

Köyceğiz Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonundaki toplantıya Muğla Valisi Orhan Tavlı’nın yanı sıra Vali Yardımcısı Vekili Dalaman Havalimanı Hudut Mülki İdari Amiri Hayrettin Balcıoğlu, Köyceğiz Kaymakamı Mustafa Maslak, Ortaca Kaymakamı Meral Uçar, Dalaman Kaymakamı Mesut Yakuta, Kültür ve Turizm Bakanlığı Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Ürün Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy, TGA Bölge Uzmanı Elif Köseoğlu, Kültür ve Turizm İl Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, Kaunos Kazı Başkanı Doç. Dr. Ufuk Çörtük, Köyceğiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Bekir Çöl, Ortaca Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Umut Avcı, Dalaman Sivil Havacılık Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Haşim Kafalı, Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi Sedat Tuncer, YDA Dalaman Havalimanı Genel Müdürü Cengiz Ayaz, Dalaman Turizm Geliştirme Kooperatif Başkanı Özkan Kılavuz, ilgili sivil toplum kuruluşu ve sektör temsilcileri katıldı.

Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı (TGA) Ürün Pazarlama Direktörü Ceylan Şensoy, Ajansın ülkemizin, ilimizin ve Köyceğiz Ortaca Dalaman destinasyonunun tanıtımı konusundaki çalışmalarla ilgili sunum gerçekleştirdi.

Köyceğiz Ortaca ve Dalaman destinasyonunun kültür, spor, sağlık, agro turizmi ve eko turizm altyapısının mevcut olduğunu belirten Muğla Valisi Orhan Tavlı “Yapılacak çalışmalar için yeterli kaynağımız var. Turizm destinasyonunu bir bütün olarak ele alarak alternatif turizm altyapısının güçlendirilmesi ve etkin tanıtımının yapılması için ortak akıl ve işbirliği içinde hazırlanacak projelerle ilerleyeceğiz” dedi.

Köyceğiz gölünden dalyan sahiline yürüyüş, koşu ve bisiklet rotası oluşturulması projesinin yanında deneyim rotaları konusunda çalışmalara ağırlık verildiğini vurgulayan Vali Orhan Tavlı “Antik kentlerde ve ören yerlerinde devam eden çalışmaların Kültür ve Turizm Bakanlığınca ve Muğla Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığınca desteklenmeye devam edeceğini ifade etti.

Yöresel festival çalışmalarının da değerlendirildiği toplantıda Bal ve Narenciye Festivali ile ilgili çalışmaların devam etmesi ve Köyceğiz balı ile ilgili deneyim rotası oluşturulması için çalışma yapılması, Köyceğiz gölündeki kano, kürek gibi motorsuz su sporlarının altyapısının güçlendirilmesi kararlaştırıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.