enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Menteşe’de sanayinin şehir dışına alınması için ilk kazma vuruldu

Menteşe’de sanayinin şehir dışına alınması için ilk kazma vuruldu
28.02.2022
0
A+
A-

Menteşe kent merkezinde bulunan sanayi sitesinin, Akkaya Mahallesi’ne taşınmasıyla ilgili ilk inşaat çalışmaları başladı. Süreci başından bu yana takip eden AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, alanda inceleme yaptı.

Bodrum Gündem Haber

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı TOKİ’yle Ata Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi arasında imzalanan protokolle Akkaya Mahallesi’ne taşınması kararlaştırılan, yeni sanayi sitesi alanında imar yolları için zemin etüt çalışmaları başladı.

Menteşe kent merkezindeki görüntünün ortadan kalması amacıyla başlatılan çalışmalarda büyük bir ivme yakalandı. 154 hektarlık alanda kurulması planlanan sanayi sitesi alanında AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir, beraberinde Kooperatif Başkanı Ayhan Çay ve yönetim kurulu üyeleriyle inceleme yaptı. Alanda, imar yollarının hazırlanması için zemin etüt çalışmalarının başladığı görüldü.

Yeni sanayi sitesinde 1508 adet işyeri yer alacak. Ayrıca bünyesinde Bilim Müzesi, yatılı çıraklık okulu, tır parkı, camiler, sosyal tesisler bulunacak.

Milletvekili Demir, Bakanlıklar nezdinde yoğun gerçekleşen girişimler sonucu TOKİ’nin ilk kez sanayi sitesi yapımı konusunda Muğla’da çalışma başlattığına vurgu yaptı. Menteşe ilçe merkezindeki görüntü kirliliği ve oluşacak tehlikeleri bertaraf etmek adına bu projenin önemli olduğuna değinen Demir, “Muğla’mız için bu projeyi çok önemli buluyoruz. Başından bu yana sürecin takipçisiyiz. Çalışmaların hızlı gittiğini görmek sevindirici.  Birçok açıdan ilkleri barındıran sanayi sitemizin şimdiden bölgemize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.