enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Zamlardan bunalan küçük esnafın sesini duyun

Zamlardan bunalan küçük esnafın sesini duyun

CHP Muğla Milletvekili Plan ve Bütçe Komisyon üyesi Süleyman Girgin, Muğla’dan kendisine sıkıntılarını anlatan mektup gönderen tuhafiyeci esnafının mektubunu Meclis Genel Kurulu’nda okuyarak “zamlardan bunalan küçük esnafın sesini duyun” diye seslendi.

Bodrum Gündem Haber

 3 Liraya Sattığım Çorabı 10 Lira Demeye Utanır Oldum…

‘’Muğla’dan tuhafiyeci bir esnaftan iktidara mektup var’’ diye söze başlayan Girgin esnafın şu mektubunu okudu:

‘’Her ay elektrik ve akaryakıta gelen zamlarla, satmakta olduğumuz çamaşırları üç ay önce 10 liradan satıyorduk, şimdi 25 liraya yükseldi. İnanın, 3 liraya sattığımız çorabı müşteriye 10 lira demeye ben utanır oldum. Geçen gün bir müşteri alacağı ürünün fiyatını pahalı bulunca ‘Sen, zam konusunda iktidarı geçtin.’ dedi.

İnsanlar Artık Giyiminden Ve Boğazından Fedakârlık Ederek Yaşıyor…

Kırsal mahallelerde halk yün alır, torunlarına ve çocuklarına çorap, kazak örerdi. Bir top yün 10 liradan 22 liraya yükseldi. İnanın, bu fiyatlara toptancıdan ben alamaz oldum, müşteri zaten alamıyor. İnsanlar artık giyiminden ve boğazından fedakârlık ederek yaşamaya çalışıyor.

Faturaları Ödeyemez Olduk, Sesimizi Duyun!

Bu fiyatlarla satış yapamadığımız gibi kira ve elektrik faturalarımızı ödeyemez olduk. Toptancıdan aldığımız ürünlere günlük olarak zam geliyor. Küçük işletmeler olarak finansman güçlüğü çekiyoruz. Sesimizi duyun, zamları durdurun.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.