Bodrum Gündem

BODTO Başkanı Tırhandil Cup için denizcilere başarılar diledi

BODTO Başkanı Tırhandil Cup için denizcilere başarılar diledi

Bodrum Ticaret Odası Başkanı Mahmut Serdar Kocadon 5-6 Mart tarihlerinde gerçekleşecek Tırhandil Cup Kış Trofesi, 3. Ayak Yarışları öncesinde tüm denizcilere başarılar diledi.

Bodrum Gündem Haber

Başkan Kocadon mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Bodrum Yarımadası denizcilik kültürüyle harmanlanmış, doğaya yakın olmayı seven, tarihi ve özgün değerlerini korumaya kararlı insanların diyarıdır…

Bu değerlerden biri olan geleneksel yat imalatımızı yaşatmak için düzenlenen Tırhandil Cup yarışları ise bizler için çok önemlidir. Kültürel değerlerimizin yaşatılması için bu etkinliklere ihtiyacımız vardır.

Bodrum Ticaret Odası olarak destekçileri arasında yer aldığımız Tırhandil Cup 3. Ayak yarışlarda yelken açacak tüm denizcilerimize başarılar dileriz!

Pruvanız neta, rüzgârınız kolayına olsun…” 

Yarışa 40 Yelkenci Katılacak…

Era Bodrum Yelken Kulübü tarafından düzenlenen ve Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) programlı yarışları arasında yer alan, toplam altı ayaktan oluşan Tırhandil Cup 2022 Kış Trofesi’nin üçüncü ayağı 5-6 Mart tarihlerinde Bodrum Kalesi – Karaada rotasında bir şamandıra, iki coğrafi rota şeklinde yapılacak. Yarışa 8 tekne ve yaklaşık 40 yelkenci katılacak. 5 Mart Cumartesi günü saat 9.30’da Bodrum Denizciler Derneği’nde brifing ile başlayacak yarışlarda, ilk startın 12.00’de verilmesi planlanıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.