enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Zeybekoğlu’ndan Kadınlar Günü açıklaması

Zeybekoğlu’ndan Kadınlar Günü açıklaması
07.03.2022
0
A+
A-

CHP Muğla İl Başkanı Âdem Zeybekoğlu 8 Mart Dünya Emekçiler Günü ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

CHP Muğla İl Başkanı Âdem Zeybekoğlu 8 Mart Dünya Emekçiler Günü ile ilgili yayınladığı basın açıklamasında şu ifadeler yer aldı;
“Cumhuriyet Devrimlerinin taşıyıcısı kadınların, 8 Mart Dünya Emekçiler Günü kutlu olsun. İktidarın kadını ikinci sınıf vatandaş gören zihniyeti, bırakın kadınlara eşitliği ve özgürlüğü vaat etmeyi, ellerindeki hakları almak için mücadele etmektedir. İstanbul Sözleşmesi’nden vazgeçmeleri bunun bir örneğidir.
Ancak, Cumhuriyetin 2. Yüzyılı bütün ülkemiz için olduğu gibi kadınlar için de tarihi bir eşik olacaktır. Emeğine, geleceğine, bedenine, özgürlüğüne sahip çıkan kadınlar, Cumhuriyeti demokrasiyle taçlandırma mücadelesinin ana taşıyıcılarından biridir.
Ülkemiz eşitlik ve özgürlüğün ülkesi olmasını istiyorsak, kadınların her alanda eşitliğini sağlamak boyunumuzun borcudur. Kadınların her alanda eşitliklerini elde ettikleri bir düzen, hem yasal düzlemde kadın haklarının teminat altına alındığı, hem de pratikte gerçekleşmesi için büyük bir zihniyet dönüşümü seferberliğinin yürütüldüğü bir düzen olacaktır.
Kadınların cinayetlere kurban gitmediği, ötekileştirilmediği, emeğinin hakkını aldığı, özgürlüğüne sahip çıktığı bir ülke bugünün kadın mücadelesinde mayalanmaktadır. Bu mücadelenin bütün taşıyıcılarına selam olsun…”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.