enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bu ihalede birileri zengin olacak

Bu ihalede birileri zengin olacak
18.04.2022
0
A+
A-

Bu yıl orman yangınlarıyla mücadelede kullanılacak uçak ve helikopterlerin alımı için yapılacak ihalenin şartnamesinde yapılan değişiklikleri eleştiren CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, “Türk Hava Kurumu (THK) uçaklarını devre dışı bırakacak bir şartname hazırlandı. AKP / Tayyip Erdoğan iktidarı, Türk Hava Kurumu’na ait yerli ve milli imkân varken, yabancılara ait uçakları kiralama politikasından vazgeçmiyor” dedi.

Bodrum Gündem Haber

İhalenin sürekli ertelenip, yeni şartnameler konulmasını da değerlendiren Alban, “Anlaşılan o ki uçak alımı bahanesiyle yine birileri zengin edilecek” diye konuştu.

Bu yıl orman yangınlarıyla mücadelede kullanılacak uçak ve helikopter alımı için görevlendirilen Savunma Sanayi Başkanlığı ihale için şartname hazırladı. Savunma Sanayi Başkanlığı ihale şartnamesine koyduğu bir maddeyle THK uçaklarını devre dışı bıraktı. SSB, açtığı ihalede asgari 5 ton kapasite şartı koydu. 4 bin 900 litre kapasiteli THK uçakları, 100 litre bahane edilerek saf dışı bırakıldı.

Bu İşte Bir Bit Yeniği Var…

Nisan ayında olunmasına rağmen yangınlar başladı diyen Alban, Bodrum’da başlayan yangınların yeni bir felaketin habercisi olduğunu belirtti. Orman yangınlarının söndürülmesinde uzun yıllar boyunca kullanılan THK uçaklarının anlaşılmaz bir nedenle devre dışı bırakıldığından bu yana 3 yıldır ciddi sorun yaşandığını vurgulayan Alban,  “zamanında ve yeterli sayıda yangın söndürme uçağı tedarik edilemediği için geçtiğimiz yıl Muğla’da 70 bin hektar büyüklüğünde orman yandı. Bundan hiç mi ders çıkarmadınız” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.