enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum batıyor

Bodrum batıyor

Bodrum’da esnaf, turizmci ve vatandaşları ziyaretlere devam eden MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, şikâyetler üzerine sorunları yerinde gözlemliyor. Bilgi tespitlerinden sonra yaptığı açıklamada Bodrum için durumun hiç iç açıcı olmadığını söyledi.

Bodrum Gündem Haber

Göreve geldiği günden bu yana sürekli vatandaşlarla iç içe olan MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, esnaf, turizmci, işadamı ve vatandaşlarla yapmış olduğu görüşmelerden sonra kendisine iletilen sorunları yerinde gözlemlemeye devam ediyor.

Bodrum’un Durumu Hiç İç Açıcı Değil…

MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi, vatandaşların kendisine yerel yönetimlerden yeteri kadar hizmet alamadığını söylediğini, artık esnaf ve turizmcinin Bodrum’dan umudunu kesmeye başladığını söyledi. Yol sorununa dikkat çeken Bilgi; “pandemi, küresel kriz zaten iş dünyasına büyük zarar verdi. Bodrum’da birkaç ay iş yapmayı planlayan esnaf ise bir türlü bitirilemeyen çalışmalar yüzünden son derece mağdur. Ramazan Bayramı’nı ümitle bekleyenler, büyük hayal kırıklığına uğradı. Birkaç yüz metre yapılan asfaltı sanki bütün Bodrum’u kapladı algısıyla yayan yerel yönetime vatandaşlarımız çok tepkili. Bodrum’un yolları artık kötünün de ötesinde, cana kastetmeye başladı. Bayrama bu rezil yollarla girdik. Sezon başladı ama birkaç yama, göstermelik birkaç çalışma dışında Bodrum’un tamamını kapsayan bir çalışma maalesef yok. O kadar çok şikâyet alıyoruz ki tüm yarımadayı bu şikâyetlerden sonra 15-20 kere dolaştık. Göz göre göre Bodrum’un bu duruma düşmesini içimize sindiremiyoruz” dedi.

Denizlerimiz Plajlarımız Pis! Su Sorunu Had Safhada…

Bodrum’un bu tarihe kadar çoktan hazır olması gerektiğini ancak bırakın hazır olmayı, daha da kötüye gittiğini söyleyen İbrahim Bilgi; “yol kenarları leş gibi. Kuru ve yabani otlar insan boyunda. Plajlar pis. Arıtma sorunundan dolayı denizlerimiz kirleniyor. Hanutçuluk aldı başını gidiyor. Daha sezon tam olarak başlamadan, su sorunu baş göstermeye başladı. Biz bu Bodrum’da nasıl turizm yapacağız? Turizmci gündüz vakti turistleri Bodrum’a getirmek istemiyor, çünkü Bodrum’un bu durumundan onlar utanıyor! Maalesef Bodrum göz göre göre batıyor. Fakat birkaç süslü laf dışında doğru dürüst hiçbir hizmet yok. Böyle giderse birkaç yıl sonra Bodrum kalmayacak” dedi.

Israrla İnatla Yardıma Hazır Olduğumuzu Belirtiyoruz…

Bunca olumsuzluğu Bodrum olarak hepimizin yaşadığını, dolayısıyla hepimizin sorumlu olduğunu hatırlatan MHP Bodrum İlçe Başkanı İbrahim Bilgi; “Biz Sayın genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin “önce vatanım ve milletim sonra partim” sözüne sıkı sıkıya bağlıyız. Bu amaçla sürekli çağrıda bulunup Bodrum’u kurtarmak için birlikte çalışalım diyoruz. Ancak bugüne kadar ne Bodrum Belediyesi’nden, ne de Muğla Büyükşehir Belediyesi’nden hiçbir talep gelmedi. Belli ki bu iş yerel yönetimle olacak gibi değil. Bir an önce güçlerimizi Bodrum için birleştirmeliyiz. O yüzden ısrarla inatla yardıma hazır olduğumuzu, telefonlarımızın 24 saat açık olduğunu belirtmek istiyoruz. Bodrum batıyor ve biz bu duruma seyirci olmaya kahroluyoruz” dedi.

Yorumlar

 1. Aydın Bakışoğlu dedi ki:

  Öyle esnafı dolaşarak, sorunlarını dinleyerek böyle kesin bir sonuca varmak yanlış, belediyeyi suçlamak ise işin en kolayı.
  20 yıldır devlet Bodrum’a ne yaptı?
  Sadece Bodrum’daki arazileri sattı…
  187 bin nüfusa göre para gönder, sonra özellikle son 2 yıldır yaz-kış 500 bin kişiye hizmet vermesini bekle?!
  Ülkenin hali de belli.
  Madem hükümet ortağısınız, desenize
  “Buradan büyük vergi geliri ve döviz kazancı var. Bodrum’a destek çıkalım!” diye…