enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

2022 Çevre proje çağrısı

2022 Çevre proje çağrısı

Fransa’nın Türkiye’deki Büyükelçiliği çevre koruma için çalışan Türk sivil toplum kuruluşlarını desteklemek amacıyla bir proje çağrısında bulundu. Çağrı kapsamında Türkiye’de çevre için çalışan 3 ila 6 STK’na toplamda 32 bin Avro hibe sağlanacak.

Bodrum Gündem Haber

Proje çağrısına başvuru için son tarih 5 Haziran Uluslararası Çevre Günü olarak belirlendi. Aday kurumlar 5 Haziran tarihine kadar çevre koruma alanındaki projelerini sunabilecek.

Projeler özellikle aşağıdaki meselelere çözüm sunma hedefinde olması gerektiği belirtildi;

-Biyoçeşitliliğin korunması;

-İklim değişikliğinin azaltılması ve iklim değişikliğine uyum

-Çevrenin korunması ve kirlilik ile savaş

Bu proje çağrısı Fransa’nın uyguladığı ve ülkenin birinci önceliği olan çevreci diplomasi çerçevesinde düzenlenmektedir: Fransa, ikili düzeyde olduğu gibi uluslararası organizasyonlarda da iklim (2015 Paris Anlaşması), biyoçeşitlilik (2017’de başlatılan ve her yıl toplanan One Planet Zirvesi) ve çevre (2019 Avrupa Birliği Yeşil Paktı) için mücadelelerde tam olarak yer almaktadır. Bu yeni proje çağrısı, özellikle Ekim 2021’de Paris Anlaşması’nın onaylanması ve önümüzdeki Kasım ayında düzenlenmesi beklenen COP27 ile Türk makamlarının çevre açısından gösterdiği çabaları da desteklemekte.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.