enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

3.TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek, Pandeminin Acısını Çıkardı

3.TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek, Pandeminin Acısını Çıkardı
16.05.2022
0
A+
A-

Tüm Yat İşletmecileri, Yatırımcıları, Broker ve Acenteleri Derneği (TYBA) ile D-Marin Göcek Marina işbirliğiyle Göcek’te düzenlenen “3. TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek, pandemi nedeniyle iki yıl ara verdikten sonra 6-10 Mayıs tarihleri arasında başarıyla gerçekleştirildi.

Bodrum Gündem Haber

Akdeniz’in önde gelen B2B yatçılık organizasyonlarından olan Show, 6 Mayıs Cuma günü yapılan açılışla hem katılımcılardan hem de ziyaretçilerden tam not alarak, en lüks segmentteki Türk mavi yolculuk charteryatlarının, mürettebatının ve eşsiz misafirperverliğinin geldiği seviyeyi uluslararası arenaya sundu.

24 ülkeden ziyaretçi Show’a katıldı…

Boyları 20 ile 50 metre arasında değişen yaklaşık 56 ultra lüks teknenin ve 250 Charter broker’ın ziyaret ettiği Show’un açılışı bando geçişi ile başladı. Sergilenen lüks teknelerin arasındaki pantondan geçişini yapan bando takımına 24 ülkeden gelen yat profesyonelinin alkışları eşlik etti.

Açılışta hayatını kaybeden TYBA derneği üyesi meslektaşlar saygı duruşu ile anıldı ve açılış törenine İstiklal Marşı ile devam edildi. TYBA Yönetim Kurulu Başkanı Güneş Aysun, yaptığı konuşmada Türk yatçılığını dünyaya tanıtmak ve daha ileri seviyelere götürmek için dernek olarak yaptıklarını ve yapacaklarını anlattı ve pazarlamanın önemini vurguladı. Tanıtım ve pazarlama amacıyla MYBA gibi yurtdışı fuarlarda yer aldıklarını ve almaya devam edeceklerini söyledi. 3. TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek icin Atina’dan Dalaman’a uçak kiralayarak 50 uluslararası yat profesyonelini getirdiklerini belirten Başkan Aysun, cok olumlu geri dönüş aldıkları için gelecek yıllarda da uçak kaldırmaya devam edeceklerinin müjdesini verdi.

Seneye katılımcı sayısında büyük bir artış yaşanacak…

TYBA Show Komitesi Başkanı H. Serhan Cengiz, Türk turizminin en prestijli segmenti olan Türk ticari Yatçılığının dünyaya sunulduğu, yat filomuzun, Türk yat inşa sanayinin suya indirdiği nadide yatların, kaptanların ve mürettebatlarının tanıtıldığı Show’un hazırlığına Kasım ayında başladıklarını ve organizasyonu çok değerli 18 TYBA üyesinden oluşan komitenin hummalı çalışması ile gerçekleştirdiklerini belirtti. Ayrıca aldıkları geri bildirimlerden, katılımcıların çok memnun kaldığını ve seneye katılımcı sayısında çok büyük bir artış öngördüklerini sözlerine ekledi.

Göcek, Show’u ağırlamaktan memnun…

Açılış töreninde, D-marin Göcek müdürü, Can Akaltan da böyle bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti belirtti.

Törene katılan diğer konuşmacılar, hem bu organizasyondan duydukları memnuniyeti hem de Göcek’in Türkiye’nin en önemli yatçılık merkezine dönüşmesinin ve Dünyanın da sayılı yat merkezlerinden biri olmasının altını çizdiler. 2000’li yıllarda tekne sayısının insan sayısından fazla olduğu Göcek bugün artan göç ile tekne ve yasayan insan sayısını eşitlemiş ve hatta insan sayısı tekne sayısını geçmiş durumda.

Seminerler, Şef Yarışması ve uluslarası ziyaretçilerle 5 gün süren 3. TYBA Yacht Charter Show D-Marin Göcek, Türk Yat Turizminin yanı sıra Göcek’in de bir yat merkezi olarak bilinirliğine katkı sağladı.

İlgi çeken Şef Yarışması

CarrefourSA’nınsponsorluğunda düzenlenen Şef yarışmasında, şeflere içinde hangi malzemelerin olduğunu bilmedikleri sürpriz torbalar verildi ve iki saat içinde soğuk meze, sıcak meze, ana yemek ve tatlı olmak üzere dört çeşit yemek yapmaları istendi.  Tek şart yemeklerin Türk Mutfağından olması oldu. Katılımcılar en iyi şef ve en iyi masa düzeni ve hizmet olmak üzere iki ayrı kategoride değerlendirildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.