Bodrum Gündem

Seyit Torun Aras’ı ziyaret etti

 

Cumhuriyet Halk Partisi Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun ve beraberindeki yerel yönetimler heyeti, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti.

Bodrum Gündem Haber

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

Seyit Torun, ziyaret öncesinde Başkan Aras ile birlikte marinadan belediye meydanına kadar yürüyerek vatandaş ve esnafla sohbet etti.

Bodrum Belediyesi Başkanlık Makamında gerçekleşen ziyarete CHP Antalya Milletvekili Cavit Arı, Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, Muğla Milletvekilleri Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Burak Erbay, Suat Özcan, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP İlçe Başkanı Halil Karahan, başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve çok sayıda partili vatandaş katıldı.

“210 milyon bütçeyi 950 milyona çıkardık”

Bodrum Belediyesi’nin faaliyetleri ile ilgili bilgiler veren Başkan Aras, “2019 yılında göreve geldiğimizde belediye bütçemiz 210 milyon liraydı. Şu anda ek bütçeyle beraber 950 milyon liraya çıkardık, yeni bir ek bütçe hazırlığımız da var. Gerçekleştirme oranımız da yüzde 90’ın üzerinde.  Gelirlerimizde ciddi bir artış sağladık. Yüzde 42 civarında personel giderimiz var. Ciddi bir istihdam yaratıyoruz, belediye ve şirketlerimizde toplamda 2 bin 300 kişi hizmet veriyor. Ödemelerimizle ilgili hiçbir sıkıntımız yok. Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Büyükşehir Belediyemiz Bodrum’un altyapı sorununu çözmek için yüzde 42 olan kanalizasyon, atık su arıtma tesisi karşılama oranını yüzde 92’ye çıkarıyor. Dünya bankasından aldığı kredi ile Bodrum’a içme suyu, kanalizasyon gibi alt yapı yatırımlarıyla toplamda 1 milyar liranın üzerinde bir yatırım gerçekleştiriyor. Bu süreç henüz tamamlanmadı. Şu anda halktan duyduğumuz en büyük şikâyet yollarla ilgili. Yollarla ilgili olan sorun altyapı çalışmalarının getirdiği mağduriyetten kaynaklanıyor. Sadece altyapı değil aynı zamanda enerji ve telekomünikasyon çalışmaları da var. Bodrum 2019’dan 2020’ye geçerken 3 kat yerleşik nüfusla devam etmeye başladı. Bu tabii ki bizim hizmet yükümüzü ciddi artırdı. Bu sebeple MUSKİ, Aydem ve Telekom çalışmalarının devam etmesi gerekiyor.” dedi.

Su baskınlarının önüne geçmek için önemli çalışmalar gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Aras, Büyük ölçüde de bunu başardık. Belediye olarak yağmur suyu hattı altyapısına ciddi yatırımlar yaptık. Bunun dışında sosyal ve kültürel çalışmaları da belediyemiz yürütmeye devam ediyor. Bodrum sonuçta bir turizm memleketi. İnsanlar buraya eğlenmeye ve sosyalleşmeye geliyor. Bodrum’un 12 ayı spor,sanat ve kültürel etkinliklerle dolu dolu geçiyor.” şeklinde konuştu.

Son dönemde yaşanan ekonomik krizle beraber derin yoksullukla ilgili Hacer Foggo ile birlikte çalışmalar yaptığını ifade eden Başkan Aras şöyle devam etti:

“Bodrum’da 10 mahallede yaptığımız çalışmalarla ailelerin anatomisini ortaya çıkarıyoruz. Beşiktaş Belediyesi’nin geliştirdiği saha çözüm sistemini belediyemize entegre ediyoruz. Saha çözüm ekibimiz de vatandaşlarımızla birebir iletişim halinde.”

Ülke olarak önemli bir süreçten geçildiği ifade eden Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Yereldeki başarımızı genele taşıyacağız diyoruz hep. Haliyle sizlerin burada başarılı olması ve vatandaşımızın güvenini kazanması bizim için çok önemli ve kıymetli. Heyetimizle birlikte sizleri ziyaret edelim, görüş alışverişinde bulunalım, katkı koyabileceğimiz işler varsa katkı koyalım istedik.” dedi.

Heyet, ziyaretin ardından CHP ilçe binasında partililer ile bir araya geldi.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.