enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

İspanya’da orman yangınları giderek artıyor

SPANYA’DA SICAK HAVA DALGASININ YOL AÇTIĞI ORMAN YANGINLARIYLA MÜCADELE DEVAM EDERKEN, KASTİLYA VE LEON BÖLGESİNDEKİ SİERRA DE LA CULEBRA SIRADAĞLARINDA ŞU ANA KADAR YAKLAŞIK 20 BİN HEKTARLIK ALAN KÜLE DÖNDÜ.

İspanya’da orman yangınları giderek artıyor
18.06.2022
0
A+
A-

İspanya’da sıcak hava dalgasının yol açtığı orman yangınlarıyla mücadele devam ederken, Kastilya ve Leon bölgesindeki Sierra de la Culebra sıradağlarında şu ana kadar yaklaşık 20 bin hektarlık alan küle döndü.

İspanya’da sıcak hava dalgası, sıcaklıkları rekor seviyelere taşırken, ülkenin farklı bölgelerinde itfaiye ekipleri orman yangınlarını kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ediyor. Katalonya’daki orman yangınları halen kontrol altına alınamazken, Kastilya ve Leon bölgesinde Portekiz sınırına yakın Zamora’da da alevler giderek yayılıyor. Kastilya ve Leon yerel hükümetinden yapılan açıklamada, zor bir gece olduğu ve yoğun bir çalışma yürütüldüğü belirtildi. Aynı bölgedeki Sierra de la Culebra sıradağlarında şu ana kadar yaklaşık 20 bin hektarlık alanın küle döndüğü, yangının halen devam ettiği vurgulandı.

Katalonya’daki Baldomar’da çıkan yangını kontrol altına almaya çalışan itfaiye ekipleri ise Cumartesi gününün “çok yüksek sıcaklıklar ve kuvvetli rüzgar” nedeniyle zor geçeceğini belirtti.

İspanya’nın doğusundaki Castellon’daki Caudiel köyünün eteklerinde de alevlerle mücadele sürüyor. Maske, gözlük ve kask takan itfaiye ekipleri yangınları kontrol altına almak için yoğun çaba sarf ederken, köpekleri ve atlarıyla evlerini terk eden bölge sakinlerinin tahliyesine yardımcı oldu.

Yangınlarda şu ana kadar ölen ya da yaralanan olmadı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.