enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür

İSRAİL CUMHURBAŞKANLIĞI TARAFINDAN YAPILAN YAZILI AÇIKLAMADA, CUMHURBAŞKANI RECEP TAYYİP ERDOĞAN İLE İSRAİL CUMHURBAŞKANI ISAAC HERZOG’UN YAPTIKLARI TELEFON GÖRÜŞMESİNDE TÜRKİYE’DE BULUNAN İSRAİLLİLERE YÖNELİK MUHTEMEL TERÖR SALDIRILARINI ELE ALDIKLARI AKTARILARAK, HERZOG’UN ERDOĞAN’A TEŞEKKÜR ETTİĞİ İFADE EDİLDİ.

İsrail Cumhurbaşkanı Herzog’tan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a teşekkür
19.06.2022
0
A+
A-

İsrail Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog’un yaptıkları telefon görüşmesinde Türkiye’de bulunan İsraillilere yönelik muhtemel terör saldırılarını ele aldıkları aktarılarak, Herzog’un Erdoğan’a teşekkür ettiği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İsrail Cumhurbaşkanı Isaac Herzog, geçtiğimiz mart ayından bu yana 4’üncü kez telefonda görüştü. İsrail Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, Erdoğan ve Herzog’un muhtemel terör saldırılarını ele aldıkları aktarılarak, Herzog’un Erdoğan’a Türkiye’nin İsraillilere yönelik muhtemel terör faaliyetlerini engelleme çabalarından dolayı teşekkür ettiği ifade edildi.

Açıklamada, iki liderin bu işbirliğinin hükümetler ve milletler arasında inşa edilen güvene büyük katkısının altını çizdiği belirtilerek, görüşmede Herzog’un terörle mücadele çabalarının devam etmesi gerektiğini vurguladığı aktarıldı.

Açıklamada ayrıca, Erdoğan ve Herzog’un, açık ve sürekli diyalog yoluyla bölgede barış ve istikrar için çalışmaya devam etme konusunda anlaştıkları ifade edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.