enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Yangınlarda çektiği fotoğraflardan sergi açtı

YANGINLARDA ÇEKTİĞİ FOTOĞRAFLARDAN SERGİ AÇTI

Yangınlarda çektiği fotoğraflardan sergi açtı

Foto muhabiri Mehmet Can Meral’in son 10 yıldaki yangınlarda çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünde açıldı.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum’da uzun yıllar gazetecilik yapan, 2019 yılından bu yana da Bodrum Belediyesi’nde foto muhabirliği görevini yürüten Mehmet Can Meral, son 10 yılda yangınlarda çektiği fotoğraflardan oluşan sergisi, Yakaköy Mahallesi’ndeki Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünde açıldı.

Meral’in, alevlere karşı canla başla verilen mücadeleyi ölümsüzleştirdiği fotoğraflar, sergiyi gezenlerin beğenisi kazandı.

Açılışta sergisi hakkında konuşan Mehmet Can Meral, “Sergide, son 10 yılda Bodrum’un farklı bölgelerinde çıkan yangınlar ve yangın sonrası çekilen fotoğraflar bulunuyor. Aslında acı bir durum. Bizim o anda gördüklerimizi, başka insanlar da görsün ve daha dikkatli olsunlar diye böyle bir çalışma içine girdim. Amacım, yangınlara dikkat çekmek. Sergide 50 adet fotoğraf var. 2003’te mesleğime başladığımdan bu yana o kadar çok fotoğraf çektim ki bunları ayırırken de zorluk yaşadım. Her fotoğrafımın benim için farklı bir anısı var.” diye konuştu.

Meral’in sergisi ile birlikte sanat merkezindeki 3 sergi, düzenlenen törenle açıldı. Açılışa Bodrum Belediye Başkan yardımcıları Ummahan Yurt ve İlknur Ülküm Seferoğlu’nun da aralarında olduğu çok sayıda sanatsever ilgi gösterdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.