Bodrum Gündem

Dünyaca ünlü piyanist Marmaris’te binlerce kişiye konser verdi

DÜNYACA ÜNLÜ PİYANİST FAZIL SAY MARMARİS’TE BİNLERCE KİŞİYE KONSER VERDİ

Dünyaca ünlü piyanist Marmaris’te binlerce kişiye konser verdi

Dünyanın ünlü piyanistleri arasında yer alan Fazıl Say, 1. Marmaris Kültür Sanat Festivali’nde binlerce kişiye konser verdi.

Bodrum Gündem Haber
Saat 21.00’de Marmaris Amfi Tiyatro’da başlayan konseri izlemek ve ünlü sanatçıyı görmek için gelenler saatler öncesinden tiyatro önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Belediye Başkan yardımcıları, CHP Muğla Milletvekili Burak Erbay ve ilçe protokolünün de izlediği konserde sanatçı Fazıl Say uzun süre alkışlandı.
MAKSAD (Marmaris Kültür ve Sanat Derneği) tarafından organize edilen, 1. Marmaris Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri çerçevesinde konser veren ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, “Böyle bir kalabalık benim için bir onur, hoş geldiniz. Konserimiz ara vermeden yaklaşık 1 buçuk saat sürecek ve ben tüm parçaları sizlere önce anlatacağım” diyerek söze başladı. Say sözlerinin devamında “Marmaris Kültür Sanat Derneği’nin bu ilk festivalini canı gönülden destekliyorum, kendilerinin seçtiği konu, küllerinden doğan Anka Kuşu. Tabii ki çok anlamlı. Pandemi sonrası ve Marmaris’teki o korkunç yangınlarda ormanların yok oluşunu düşününce Marmaris’in de küllerinden yeniden doğması bunun içinde bir unsur. Biz burada doğayı korumak için varız, hep de koruyacağız” dedi.
Yaklaşık 1 buçuk saat boyunca sahnede dünyaca ünlü eserleri ve kendi bestelerini çalan sanatçıyı izleyen yaklaşık 5 bin kişi ayakta alkışladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.