enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Rusya’daki ABD Büyükelçiliğinin önündeki meydana “Donetsk Halk Cumhuriyeti” adı verildi

MOSKOVA BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPILAN AÇIKLAMADA, ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNİN ÖNÜNDE BULUNAN MEYDANIN ADININ “DONETSK HALK CUMHURİYETİ MEYDANI” OLARAK DEĞİŞTİRİLDİĞİ İFADE EDİLDİ.

Rusya’daki ABD Büyükelçiliğinin önündeki meydana “Donetsk Halk Cumhuriyeti” adı verildi
22.06.2022
0
A+
A-

Moskova Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, ABD Büyükelçiliğinin önünde bulunan meydanın adının “Donetsk Halk Cumhuriyeti Meydanı” olarak değiştirildiği ifade edildi.

Rusya’daki ABD Büyükelçiliğinin önünde bulunan meydanın adı değiştirildi. Moskova Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, söz konusu meydana Ukrayna’daki Rus yanlısı ayrılıkçıların kurduğu sözde devletin adı olan “Donetsk Halk Cumhuriyeti” olarak değiştirildiği ifade edildi. Açıklamada, “Rusya’daki ABD Büyükelçiliği yeni bir resmi adres aldı” ifadeleri kullanılarak, “Artık diplomatik misyon şu adreste bulunuyor: Rusya Federasyonu, Moskova, Presnensky Belediye Bölgesinin Şehir İçi Bölgesi, Donetsk Halk Cumhuriyeti Meydanı, No: 1” denildi.

ABD Büyükelçiliğinin yeni adresinin yaklaşık 280 bin katılımcıyla yapılan halk oylamasının sonuçlarının ardından seçildiği aktarılan açıklamada, ABD Büyükelçiliğinin eski adresinin Bolşoy Devyatinskiy Sokağı olduğu ve bu adresin iptal edildiği belirtildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.