enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Kızılay Marmaris’e beslenme hizmetiyle ekiplere destek oluyor

Kızılay Marmaris’e beslenme hizmetiyle ekiplere destek oluyor
23.06.2022
0
A+
A-

Muğla’nın Marmaris ilçesinde henüz belirlenemeyen bir sebeple ormanlık alanda çıkan yangına müdahale sürüyor. Yangının ilk anlarından bu yana sahada olan Kızılay ekipleri de müdahale edenlere beslenme desteği sağlıyor.

Bodrum Gündem Haber

21 Haziran’da akşam saatlerinde Muğla’nın Marmaris ilçesi Amazon, Bördübed ve Yediadalar bölgesinde başlayan ve gecenin ilerleyen saatlerinde rüzgârın da etkisiyle büyüyen orman yangınına müdahale çalışmaların devam ediyor. Yangın haberini alır almaz Kızılay İzmir Afet Müdahale Merkezi, Marmaris Şubesi, Muğla Şubesi, ve Menteşe Şubesinden bölgeye intikal ettirilen personeller çalışmalarını sürdürüyor.

Afete ilişkin Twitter hesabından açıklama yapan Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, “Muğla/Marmaris orman yangınına müdahale eden profesyonel ekiplere ve etkilenen vatandaşlarımıza destek olmak üzere Kızılay afet beslenme kapasitemiz sahaya seferber edilmiştir. İlave gönüllü gücümüz olası ihtiyaç için bölgede hazır durumda beklemektedir” diye konuştu.

Personel ve gönüllüleriyle bölgedeki yangın söndürme ekipleri ve vatandaşlara çorba, kumanya, ikram malzemesi, soğuk-sıcak içecek, su ve ekmek desteğinde bulunan Kızılay, yangın kontrol altına alınana kadar bölgedeki çalışmalarını yürütmeye devam edecek.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.