enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Büyükşehir günlük 34 Bin kilogram atık topladı

MUĞLA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAYRAM TATİLİ BOYUNCA ARTAN NÜFUS VE DENİZ TRAFİĞİ NEDENİYLE TEKNELERDEN GÜNDE 34 BİN 725 KG KATI ATIK TOPLARKEN 9 GÜNLÜK TATİLDE 312 BİN 525 KG KATI ATIK TOPLANDI.

Büyükşehir günlük 34 Bin kilogram atık topladı
18.07.2022
0
A+
A-

9 Günlük bayram tatilinde Muğla Büyükşehir Belediyesi ekipleri Gökova Körfezi, Göcek ve Dalaman Koylarında 7 atık alım teknesi ile teknelerden atık topladı.

Bayram tatili nedeniyle en çok tercih edilen şehirlerden biri olan Muğla bu Bayramda binlerce yerli ve yabancı turist ağırladı. Nüfusun ve deniz trafiğinin artması nedeniyle özellikle denizlerde oluşabilecek kirliliğinin önüne geçmek için Muğla Büyükşehir Belediyesi atık alım tekneleriyle bayram tatili süresince denizlerden atık toplaya devam etti.

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından denizlerin korunması için rutin olarak süren denizden atık toplama çalışmalarını bayram tatilinde de hız kesmeden devam etti. Ekipler 9 günlük tatilde günde 34 bin 725 kg katı atık toplarken, 9 gün boyunca teknelerden toplam 312 bin 525 kg katı atık, 318 bin 570 litre pis su ve 105 litre sintine alındı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.