Bodrum Gündem

Halil Karahan “Gökmen nerede, ne yapıyor?”

Halil Karahan “Gökmen nerede, ne yapıyor?”

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum’da sürekli patlayan su borularındaki sorumluluğun DSİ’ de olduğunu AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in de kabul ettiğini belirttiği bir açıklama yaptı.

Bodrum Gündem Haber

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Bodrum yarımadası genelinde sürekli patlayan su borularının sorumluluğunun DSİ’de olduğunu ve AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Osman Gökmen’in de yaptığı açıklama ile bunu kabul ettiğini belirtti.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan’ın yaptığı yazılı basın açıklamasının detayları şöyle;

27 Haziran 2020 tarihinde AKP İlçe başkanı Sayın Osman Gökmen ne demiş…

“Tarım ve Orman Bakan yardımcımız Mustafa Aksu, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Devlet Su İşleri (DSİ) Muğla şube müdürü  Mehmet İskender, DSİ Aydın bölge müdürü Göktuğ İlter, Milas Kaymakamı Eren Aslan, Muğla Orman bölge müdürü Yasin Yaprak,  Muğla Tarım il müdürü Barış Saylak, Milli Parklar dördüncü bölge müdürü Kerim Gençoğlu ile birlikte Bodrum’da yaşanan sorunları yerinde inceleyip çözüm çalışmalarını masaya yatırdık.”

Başta DSİ’nin hemen her gün patlayan su borularının değişimi olmak üzere, tarımda Bodrum’a verilen önemin arttırılması, Bodrum’da milli park alanlarının geliştirilmesi, orman yangınlarıyla ilgili önleyici tedbirlerin arttırılması konularında çalışmaların hemen başlaması konusunda fikir birliğine vardık.”

Sayın Gökmen’in ifadelerinden anlaşılacağı üzere sürekli patlayan su borularındaki sorumluluk DSİ’dedir. Yani bu borular döşendiği tarihte defoluydu. MUSKİ’nin sorumluluğu olmamasına rağmen DSİ’nin döşediği defolu boruları fedakarca tamir etmekten başka bir yükümlülüğü yoktur. Hattı ihale eden devletin parasını yüklenici firmaya ödeyen DSİ’dir. Hattın defolu olduğu bilirkişi raporlarında ve yargıda tescillenmiştir. Zaten defolu olduğu tescilli malzeme sadece Afyon’da kullanılmıştı. Hemen farkına varılıp değiştirilmiştir. Ama nedense olması gereken uygulama 8 senedir Bodrum’da uygulanmamıştır. Yani Bodrumumuz DSİ eliyle cezalandırılmaktadır.

Sayın Gökmen AKP ne zaman sıkışsa bu ve benzer yöntemlerle gündemi değiştirmeye çalışmaktadır. Ne yaparsanız yapın iktidarınız dönemindeki yoksulluk sınırından açlık sınırına düşen halkın durumunu, gerçeğini örtemezsiniz.

Şu anda Bodrumumuz özellikle kamusal alanların vasıflarını değiştirip satmak suretiyle ağır bir saldırı altındadır. Sayın Gökmen nerede? Ne yapıyor?

Yine Müskebi (Ortkent) mahallemizde 1.100.000 metrekarelik alanın satışı Danıştay tarafından yürütmesi durdurulmuştu. Ancak hukuka uygun düşmeyecek şekilde aynı parsellerden 439.000 metrekarelik alan (Kabakum) 19 Eylül’de satışa çıkıyor. Sayın Gökmen nerede? Ne yapıyor?

Kisebükü’nde Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy 12 senedir zıpkınla dalmanın yasak olduğu cennet Kisebükü’nü kendi imzasıyla kendi şirketine veriyor.  Sayın Gökmen nerede? Ne yapıyor?

Göltürkbükü’nde Cennet koyda 675.000 metrekarelik alana Mehmet Cengiz’in katliam projeleri ortada.  Sayın Gökmen nerede? Ne yapıyor?

Kesire Burnu’nda 430.000 metrekarelik alan golf tesisi ve marina projeleriyle denize 110.000 metrekare dolgu planlanıyor. Sayın Gökmen nerede? Ne yapıyor?

Liste oldukça kabarık. Belli başlıklarını yazdık. 20 yıllık AKP iktidarında Bodrum’da hiçbir eseri olmayan iktidarın ilçe başkanını anlıyoruz, zor durumda. Bilgi kirliliği ile halkımızı yanıltmanıza müsaade etmeyiz.

Az kaldı Sayın Gökmen sizde bu eziyetten kurtulacaksınız. Gidiyor gitmekte olan, geliyor gelmekte olan.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.