enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bahçeşehir Koleji Öğrencilerini YKS’ye Eksiksiz Bir Şekilde Hazırlıyor

Bahçeşehir Koleji Öğrencilerini YKS’ye Eksiksiz Bir Şekilde Hazırlıyor

Türkiye’nin lider eğitim kurumlarından Bahçeşehir Koleji’nin Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tam Hazırlık Sistemi hazırlanan öğrencileri ilk 50’de 13 derece, ilk 100’de 20 derece, ilk 500’de 73 derece elde etti.

Bodrum Gündem Haber

2022 yılı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçları açıklandı. Bahçeşehir Koleji, ilk 50’de 13 derece, ilk 100’de 20 derece, ilk 500’de 73 derece elde ederek önemli bir başarıya imza attı. Bahçeşehir Koleji’nin bu başarısının altında güçlü bir sistem yer alıyor. Bahçeşehir Koleji’nde uygulanan “Yükseköğretim Kurumları Sınavı Tam Hazırlık Sistemi” ile öğrencilerin eksiksiz bir şekilde sınava hazırlanmaları sağlanıyor. Sistem çerçevesinde YKS hazırlıkları haziran ayında iki haftalık çalışmayla ile başlıyor,  Ağustos ayında üç haftalık programla devam ediyor.

11. ve 12. sınıflarda cumartesi günleri dersler sürdürülürken, tüm yıl haftada 6 gün 49 saatlik program uygulanarak Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na hazırlık yapılıyor. Ara tatil ve yarıyıl tatilinde birer hafta üniversite hazırlık çalışmaları gerçekleştiriliyor. 12. sınıflarda üniversiteye öğrenci yerleştirme başarısı %98,5 olan Bahçeşehir Koleji’nde tüm sınıflarda düzenli aralıklarla kazanım değerlendirme ve üniversite giriş sınavlarına yönelik deneme sınavları da yapılıyor. Neler Hatırlıyorum, Akademik Gelişimi İzleme Sınavı, İngilizce Akademik Gelişimi İzleme Sınavı, deneme sınavlarının yanı sıra 11 ve 12’inci sınıflarda örnek YKS sınavları da gerçekleştiriliyor. 11. sınıflar için 10 örnek YKS sınavı uygulanırken, bu sayı 12. sınıflar için 26’ya çıkıyor. Ayrıca  Bahçeşehir Koleji mezunlarına Bahçeşehir Üniversitesi’nde çeşitli oranlarda burslu okuma olanağı da sağlıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.