enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Rusya-Gürcistan sınır kapısında 6 kilometrelik araç kuyruğu

RUSYA DEVLET BAŞKANI VLADİMİR PUTİN’İN ÜLKEDE KISMİ SEFERBERLİK İLAN ETMESİNİN ARDINDAN ÜLKEYİ TERK EDEREK GÜRCİSTAN’A GEÇMEYE ÇALIŞAN RUSLAR, SINIR KAPISINDA 6 KİLOMETRELİK ARAÇ KUYRUĞU OLUŞTURDU.

Rusya-Gürcistan sınır kapısında 6 kilometrelik araç kuyruğu
23.09.2022
0
A+
A-

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in ülkede kısmi seferberlik ilan etmesinin ardından ülkeyi terk ederek Gürcistan’a geçmeye çalışan Ruslar, sınır kapısında 6 kilometrelik araç kuyruğu oluşturdu.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in 21 Eylül’de ülkede kısmi seferberlik ilan etmesinin ardından yaşanan panik sürüyor. Askere çağrılma endişesiyle Rusya’yı terk edenler Türkiye, Ermenistan ve komşu ülkelere geçiyor. Binlerce Rusya vatandaşı karayoluyla Gürcistan’a akın etti. Rusya-Gürcistan sınırındaki “Yukarı Lars” Sınır Kapısında 6 kilometrelik araç kuyruğu oluştu. Bazı Rus vatandaşları uzun kuyruk ve trafik nedeniyle geceyi arabalarında geçirmek zorunda kalırken, sınır kontrolleri sıkılaştırıldı. Bazı Rusların gece scooter ve bisikletlerle sınırı geçtiği belirtilse de bunun kısa süre sonra yasaklandığı öğrenildi.

Muhalefet ve STK’lardan hükümete çağrı ve tepki gelmişti

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırının ardından Temmuz ayında 156 bin, Ağustos’ta ise 260 bin kişinin Gürcistan’a gelmesine muhalefet partileri ve sivil toplum kuruluşları tepki göstererek hükümete “Ruslar için vize uygulansın” çağrısında bulunmuştu. Hükümet yetkilileri ise talebi reddetmişti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.