enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Dünya Turizm Günü Kutlu Olsun

Dünya Turizm Günü Kutlu Olsun

Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü (UNWTO) tarafından belirlenen 27 Eylül tarihi, 1980 yılından bu yana turizmin uluslararası toplum için önemini vurgulamak ve farkındalık yaratmak amacıyla Dünya Turizm Günü olarak kutlanmaktadır.  

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon yayınladığı “Dünya Turizm Günü” mesajında; sektörün ülke ekonomisine katkısına dikkat çekerken Bodrum’un bir turizm kenti olmaktan çıkmaması ve sürdürülebilir uygulamalarla turizmin geliştirilmesi gerektiğine işaret etti.

Başkan Kocadon mesajının devamında şunları kaydetti:

“1970’li yıllarda ev pansiyonculuğu ile başlayarak özgün bir şekilde gelişen Bodrum turizmi bugün, dünyanın marka kentleri arasına girebilecek yüksek potansiyeli ile fark yaratmaktadır. Deniz-kum-güneş turizmi ile başladığımız bu yolculukta Bodrum’da zamanla alternatif turizmde gelişmiştir. Bodrum Leleg Yolu buna katkı veren projelerimizden olmakla birlikte hazırlamakta olduğumuz Agro-Turizm Rotası da 12 ay turizmin geliştirilmesini amaçlamaktadır.

Hep söylediğimiz gibi turizm beraberinde 58 sektörü de canlandıran çok dinamik bir sektördür. Zengin tarihimiz, kültürel varlıklarımız ve yerel değerlerimizle birlikte Bodrum turizminin geleceğini doğru planlamak hepimizin görevidir.

Turizm sektöründe faaliyet gösteren tüm işletmelerimizin, turizm sektörü çalışanlarının ve bu sektöre katkı veren herkesin 27 Eylül Dünya Turizm Gününü kutlarım.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.