Bodrum Gündem

Yedi Basın Meslek Örgütü #SansürYasasınaHayır demek için bir araya geliyor

Yedi Basın Meslek Örgütü #SansürYasasınaHayır demek için bir araya geliyor

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti, Türkiye Gazeteciler Sendikası, Türkiye Yazarlar Sendikası, DİSK Basın İş, Basın Konseyi, PEN Yazarlar Derneği, Türkiye Yayıncılar Birliği İstanbul’da bir toplantı yaparak 4 Ekim 2022 Salı günü TBMM’ye gelmesi beklenen Sosyal Medya Yasa Tasarısı’nın geri çekilmesini isteyecek. Meslek Örgütleri iktidarın tek sesli bir toplum yaratmak, korku iklimini canlı tutmak, seçim öncesi sansürü ve oto sansürü ağırlaştırmak için uğraştığına dikkat çekiyor.

Bodrum Gündem Haber

TBMM’ye 4 Ekim 2022 Salı günü gelmesi beklenen Sansür Yasası olarak değerlendirilen Sosyal Medya Yasa Tasarısı’yla ilgili olarak meslek örgütleri eleştirilerini ortaya koymak ve tasarının geri çekilmesini istemek için bir kez daha basın toplantısı düzenliyor.  İstanbul’da 3 Ekim 2022 Pazartesi günü saat 11.30’da Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Burhan Felek Konferans Salonu’nda düzenlenecek toplantıya gazetecilerin, yazarların ve yayıncıların temsilcisi yedi meslek örgütü katılacak.

Toplantıda yasa tasarısının basın meslek örgütlerinin görüşleri alınmadan hazırlandığına, seçim öncesi korku iklimini canlı tutmak, sansürü, oto sansürü ağırlaştırmak için tek sesli bir toplum yaratılmak istendiğine dikkat çekilecek.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

Toplantıya konuşmacı olarak Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Sekreteri İlkay Akkaya, Türkiye Yazarlar Sendikası Genel Başkanı Adnan Özyalçıner, DİSK Basın İş Sendikası Genel Başkanı Faruk Eren, Basın Konseyi Genel Sekreteri Mustafa Eşmen, PEN Yazarlar Derneği yönetimi adına Hasan Erkul ve Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Kenan Kocatürk katılacak.

Tarih: 3 Ekim 2022 Pazartesi

Saat:  11.30

Yer: TGC Burhan Felek Konferans Salonu Türkocağı Caddesi No.3 Kat: 2 Cağaloğlu-Fatih-İstanbul

Bilgi: 0212 513 83 00

Program

Açılış: 11.30

Konuşmacılar

Turgay Olcayto       Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı

İlkay Akkaya            Türkiye Gazeteciler Sendikası Genel Sekreteri

Adnan Özyalçıner   Türkiye Yazarlar Sendikası Genel Başkanı

Faruk Eren               DİSK Basın İş Sendikası Genel Başkanı

Mustafa Eşmen       Basın Konseyi Genel Sekreteri

Hasan Erkul              PEN Yazarlar Derneği yönetimi adına

Kenan Kocatürk      Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.