Bodrum Gündem

Yaşamı ve Barışı Savunacağız!

Yaşamı ve Barışı Savunacağız!

Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul İstiklal Caddesinde meydana gelen terör eylemi ile ilgili olarak “Ülkemiz, Geleceğimiz, Çocuklarımız İçin Yaşamı ve Barışı Savunacağız!” başlıklı bir basın açıklaması yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

13 Kasım 2022 Pazar gün 16:20’de İstanbul İstiklal Caddesinde gerçekleştirilen terör eylemi sonucu en az 6 yurttaşımız yaşamını yitirirken, resmi açıklamalara göre 83 yurttaşımız da yaralanmıştı. İçişleri Bakanı tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, terör olayını gerçekleştiren şüpheli kadın ve beraberinde 21 şüpheli yakalandı. Yaşanan terör olayı başta siyasi parti liderleri ve yurttaşlar tarafından lanetlenirken, Türkiye İşçi Partisi de İstanbul İstiklal Caddesinde meydana gelen terör eylemi ile ilgili olarak “Ülkemiz, Geleceğimiz, Çocuklarımız İçin Yaşamı ve Barışı Savunacağız!” başlıklı bir basın açıklaması yayınladı.

TİP Parti Meclisi tarafından yapılan basın açıklaması şu şekilde; 

İstiklal Caddesi’nde meydana gelen terör saldırısı sonucu yaşamını yitiren yurttaşlarımızı anıyor, yakınlarına baş sağlığı, yaralılara ise acil şifalar diliyoruz. Bu saldırının faillerini ve sorumluları lanetliyoruz.

Hiçbir güç Türkiye’yi bombalarıyla dizayn edemez. Hiçbir güç halkın insanca yaşam arzusunu elinden alamaz. Bu halk şiddet siyasetine teslim olmaz, olmayız, olmayacağız.

Yurttaşlarımızın canlarını, ülkenin sınır güvenliğini koruyamayan, aksine yıllar boyunca çatışma ortamını ve iç-dış gerilimleri bir siyasi malzeme olarak kullanan iktidarın tüm yetkilileri derhal istifa etmelidir.

Saldırının hemen ardından haber alma hakkını engellemeyi dert edinip yayın yasağı getirenler; yurttaşlarımızın yaşamını yitirdiği bir patlama sonrasında sosyal medya paylaşımlarının peşine düşenler; hayatını kaybeden veya yaralanan yurttaşlarımıza “rakam” diyecek kadar insanlıktan çıkıp kendi iktidarlarından başka hiçbir şeyi umursamayan tuzu kuru Saraylılar, ülkemizdeki barış ve güven ortamını tehdit etmektedir.

Türkiye İşçi Partisi olarak, ülkemizin aydınlık geleceğini insanca yaşamı savunarak kurabileceğimizi biliyoruz.

Sivil halkın ölümünden siyasi çıkar umanlara öfkeliyiz. Öfkemize yenik düşmemek; eşitliği, özgürlüğü, kardeşçe yaşayacağımız bir ülkeyi kurmak için bugün daha fazla mücadele etmek gerektiğinin farkındayız.

Türkiye, bölgesel savaş ve gerilimlerle, her türlü mafya-çete-terör örgütünün operasyon sahası olmakla anılmamalıdır.

Ülkemiz, geleceğimiz ve çocuklarımız için insanca yaşamı savunacağız ve kuracağız.

Halkımızın başı sağ olsun.

Türkiye İşçi Partisi Parti Meclisi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.