enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Muğla’da başarılı arıcılar ödüllendirildi

7.ULUSLARARASI MUĞLA ARICILIK VE ÇAM BALI KONGRESİ’NDE TÜRKİYE ARICILIK ÖDÜLLERİ GECESİ DÜZENLENDİ. TÜRKİYE’NİN BİR ÇOK BÖLGESİNDE BAL ÜRETİMİ YAPAN ÜRETİCİ VE SEKTÖRE FİRMA OLARAK KATKIDA BULUNANLARA ÖDÜLLERİ VERİLDİ.

Muğla’da başarılı arıcılar ödüllendirildi
16.11.2022
0
A+
A-

7.Uluslararası Muğla Arıcılık Ve Çam Balı Kongresi’nde Türkiye Arıcılık Ödülleri gecesi düzenlendi. Türkiye’nin bir çok bölgesinde bal üretimi yapan üretici ve sektöre firma olarak katkıda bulunanlara ödülleri verildi.

Muğla’nın Marmaris ilçesinde arıcılık sektörünü uluslararası düzeyde tüm paydaşları ile buluşturan 7. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi devam ediyor. Marmaris’teki bir otelde 4 gün sürecek olan kongrede Türkiye ve Dünya arıcılığının teknik ve ekonomik sorunları, konularında uzman ulusal ve uluslararası bilim insanlarının ve arıcıların katılımı ile ele alınırken, Türkiye arıcılığına önemli katkıları bulunan üretici ve firmalara yönelik Türkiye Arıcılık Ödülleri Gecesi düzenlendi.

Ödüller sahiplerini buldu

Yarışmalarda çeşitli kategorilerde dereceye giren üreticilere ödülleri Orman Genel Müdürü Bekir Karacabeyli, Türkiye Arıcılar Birliği Başkanı Ziya Şahin, Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, Muğla Arıcılar Birliği Başkanı Veli Türk, yönetim kurulu üyeleri, geceye katılan birlik başkanları ve akademisyenler tarafından verildi. Ayrıca gecede arıcılığa katkı sağlayan akademisyenlere ve çeşitli kurum telmsilcilerine de ödül takdim edildi.

Sektöre emek ve hizmet vermiş, kişi ve kuruluşlara ödül verilmesinin bundan sonraki kongrelerde yerleşmesi ve devamının getirilmesi arıcılık sektörünün gelişmesine de ivme katacağı ifade edildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.