enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Tokyo Valisi Koike’den enerji tasarrufu için “boğazlı kazak giyin” çağrısı

TOKYO VALİSİ YURİKO KOİKE, KIŞ MEVSİMİNDE ENERJİ TÜKETİMİNİ AZALTMAK İÇİN KENT SAKİNLERİNE BOĞAZLI KAZAK GİYME ÇAĞRISINDA BULUNDU. KOİKE, “AVRUPA’DA BİLE FRANSA CUMHURBAŞKANI MACRON BOĞAZLI KAZAK GİYİYOR” DEDİ. (FOTO: ARŞİV)

Tokyo Valisi Koike’den enerji tasarrufu için “boğazlı kazak giyin” çağrısı
19.11.2022
0
A+
A-

Tokyo Valisi Yuriko Koike, kış mevsiminde enerji tüketimini azaltmak için kent sakinlerine boğazlı kazak giyme çağrısında bulundu. Koike, “Avrupa’da bile Fransa Cumhurbaşkanı Macron boğazlı kazak giyiyor” dedi.

Japonya’da enerji maliyetlerindeki artış ve ulusal para birimi Yen’deki değer kaybı nedeniyle ekonomik olarak geçirilen zor dönemde Tokyo Valisi Yuriko Koike’den kent sakinlerine fatura tutarlarının azaltılması yönünde tavsiye geldi. Koike, enerji tüketimini azaltmak için boğazlı kazak giyme çağrısında bulunarak, “Boynu ısıtmanın termal bir etkisi var. Ben de boğazlı kazak giyiyorum. Atkı takmak da sizi sıcak tutar. Bu aynı zamanda elektrik tasarrufu yapmanızı sağlar. Avrupa’da bile Fransa Cumhurbaşkanı Macron boğazlı kazak giyiyor” ifadelerini kullandı. Bu sayede hava kirliliğinin de önüne geçilebileceğine dikkat çeken Koike, “Boğazlı kazaklar sıcak tutuyor ve genel enerji tüketimini azaltıyor. Bunu karbon emisyonunun düşürülmesi ile de ilişkilendirebiliriz” şeklinde konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.