Bodrum Gündem

Bodrum Fenerbahçeliler Ata’ya Ziyaret

Bodrum Fenerbahçeliler Ata’ya Ziyaret

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün huzuruna çıktılar.

Bodrum Gündem Haber

Ankara Fenerbahçeli İşadamları Derneği ile ortaklaşa düzenlenen hafta sonu etkinliğinde Ulu Önder Atatürk’ün ebedi istirahatgâhını ziyaret eden Bodrum Fenerbahçeliler Derneği üyeleri ziyaret esnasında duygulu anlar da yaşadılar.

Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mert Sayın ve yönetim kurulu üyeleri ile dernek üyelerinin katıldığı ziyarette, Anıtkabir avlusundaki saygı duruşunun ardından Atatürk’ün mozolesine resmi tören ile çelenk bırakıldı.

Mozole ziyaretinin ardından Misak-ı Milli Kulesi’ne geçilerek Anıtkabir Özel Defteri imzalandı. Anıtkabir Özel Defteri’ne tüm Bodrumlu Fenerbahçeliler adına not düşen Bodrum Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Mert Sayın, Atamıza hitaben şu cümleleri yazdı; “Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Atatürk. Bodrumlu Fenerbahçeliler olarak size olan minnetimizi, şükranlarımızı, işaret ettiğin ilke ve inkılaplarına olan inanç ve sadakatimizi göstermek için huzurunuza geldik. Derneğimizin kırmızıçizgilerinden biri, Ata’mıza olan kayıtsız, şartsız bağlılığımızı tekrardan haykırmak istedik. Çocuklarımızı bu doğrultuda yetiştirmeye, Fenerbahçe’mizin Sarı-Lacivert renklerine âşık bir şekilde büyütmeye gayret ettik. En derin şükran ve saygılarımızı kabul edin lütfen. Tüm Bodrum Fenerbahçeliler Derneği üyeleri ve yönetim kurulu adına.”

Törenin ardından Anıtkabir müze komutanı Yarbay Kasım Mehmet Teke’yi ziyaret eden heyet Anıtkabir ve müze hakkında bilgiler alırken, Başkan Mert Sayın gösterdikleri ilgi ve alaka için tüm Bodrumlular adına Teke’ye teşekkür etti.

Ayrıca; Ankara İşadamları Derneği (AFİDER) merkezinde bir araya gelen Bodrum Fenerbahçeliler Derneği heyeti AFİDER başkanı Engin Aygüney ve yönetim kurulu ile bir araya gelerek karşılıklı bilgi alışverişinde bulunuldu ve birlikte ne tür sosyal sorumluluk projeleri yapılabileceği imkânları tartışıldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.