enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Trafikçilerden uyuşturucu test kitli denetim

MUĞLA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ TRAFİK TESCİL VE DENETLEME ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ EKİPLERİ ALKOL KONTROLÜNÜN YANINDA UYUŞTURUCU KULLANIMI İÇİN DE UYUŞTURUCU TEST KİTİ İLE DENETİMLERE BAŞLADI.

Trafikçilerden uyuşturucu test kitli denetim
19.01.2023
0
A+
A-

Muğla Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri alkol kontrolünün yanında uyuşturucu kullanımının önüne geçmek için uyuşturucu test kiti ile denetimlere başladı.

Uyuşturucu-uyarıcı maddelerin etkisi altında araç sürme yasağına ilişkin yaptırımlar çerçevesinde trafik görevlilerince sürücülerin uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanıp kullanmadığının tespitine yönelik Muğla Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü uyuşturucu test kiti kullanılarak sürücüler üzerinde uyuşturucu testi yapmaya başladı.

Muğla’da Bodrum, Marmaris, Fethiye ve Menteşe ilçelerinde Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü ve Amirliklerinde bulunan uyuşturucu test kitleri ile sürücülerin uyuşturucu kullanıp kullanmadıkları tespit ediliyor.

Muğla’da ilk defa gerçekleştirilen uyuşturucu test kitli denetimde sürücülerin ağız içi tükürüklerinden alınan örnek cihaza takılarak 8 dakika bekletiliyor. 8 dakika sonrasında cihazda sürücünün testinin pozitif veya negatif olduğu cihaz ekranına yansıyor.

Denetimlerde yapılan ön testlerde; sonucu pozitif olan araç sürücüleri genel kolluk ekiplerine teslim edilerek en yakın sağlık kuruluşuna gönderiliyor ve kan numunesi alınması suretiyle doğrulaması yapılarak adli süreç yürütülüyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.