Bodrum Gündem

Gençlerin İş Bulma Umudu Gün Geçtikçe Azalıyor!

Gençlerin İş Bulma Umudu Gün Geçtikçe Azalıyor!
20.01.2023
0
A+
A-

İşsizliğin gençlerin umudunu tükettiğine vurgu yapan Mehmet Kubilay Özcan;  “İŞKUR önündeki ‘iş arama kuyrukları’ her gün daha çok uzuyor. İşkur her gün 220 bin genci eli boş döndürüyor!” dedi.

Bodrum Gündem Haber

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Mehmet Kubilay Özcan Türkiye’nin ve gençlerin en önemli sorunu olan işsizliğe dikkat çekerek; “15-24 yaş arası 220 bin 416 genç 2022 yılının ilk on bir ayında işsizlik maaşı başvurusu yaptı. Ancak, işsizlik ödeneğine başvuran gençlerin yaklaşık yüzde 80’i ne yazık ki olumlu yanıt alamadı. Böylece işsizlik maaşı alabilen gençlerin sayısı 49 bin 708’de kaldı…” dedi.

Gençler işsizlik ödeneği peşinde koşuyor…

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Yeminli Mali Müşavir Mehmet Kubilay Özcan; “Türkiye’de her yıl artan işsizlik acı bir gerçek olmaya devam ediyor Bu veriler ülkemizde yaşanan işsizlik gerçeğini ve gençlerin ne halde olduğunu ortaya koyuyor. Gençlerimiz en verimli oldukları yaşlarında bir meslekte ustalaşmak için alın teri akıtacağı tezgâhın başında veya çalıştığı ofiste olması gerekirken, İŞKUR kapılarında iş arıyor ya da işsizlik ödeneği peşinde koşuyor…” diye konuştu.

Nitelikli gençler maalesef yurt dışına gitmenin yollarını arıyor…

Okula gitmeyen ve çalışmayan genç sayısının 3 milyonu aştığına dikkat çeken Özcan şunları kaydetti: “Ülkemizde işsizlik artık kronik bir sorun ve giderek genç tabana doğru yayılmaya devam ediyor. Gençlerimiz en verimli yaşlarında, çalışamıyor, üretemiyorlar. Onlar geleceğimiz, elimizdeki en büyük cevher ama biz onlara iş verip, geliştirip mücevhere dönüştüremiyoruz. Bu düzen asla kabul edilebilir değildir. Ülkemizin sınırları kevgire döndü. Kim oldukları bile belli olmayan yabancılar ellerini kollarını sallayarak ülkemize girip insanımızın ekmeğini çalarken, kendi yetiştirdiğimiz nitelikli gençler maalesef yurt dışına gitmenin yollarını arıyor…”

CHP iktidarında gençlerimizin işsizlik sorunu çözülecek…

CHP Muğla Milletvekili Aday Adayı Mehmet Kubilay Özcan işsizlik konusundaki değerlendirmelerini; “İktidarımızda gençlerimizin işsizlik sorununu ortadan kaldıracağız. Meslek okullarını amacına uygun hale getirip yaygınlaştıracağız. Üniversitelerde kaliteli eğitim verilecek. İlim ve bilimi esas alarak okuyan, çalışan, üreten gençlerimiz aydınlık yarınlarımızın teminatı olacak…” şeklinde tamamladı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.