enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Metin Uca; “Bakın, Gözaltına Alınma Sebebim Neymiş”

İstanbul Havalimanı’nda gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Metin Uca, “Bakın, gözaltına alınma sebebim neymiş” notuyla sosyal medya hesabından bir video yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

Metin Uca, bugün Ankara’ya gitmek için İstanbul Havalimanı’na gelmiş ve kimlik kontrolü sırasında, Edremit Sulh Ceza Hâkimliği tarafından ‘halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme’ suçundan arandığı gerekçesiyle gözaltına alınmıştı.

Metin Uca, sosyal medya hesabında “4,5 saat sonra özgürüm. Bakın, gözaltına alınma sebebim neymiş” mesajıyla yayınladığı videoda şu ifadeler yer aldı; “Sevgili dostlar, merhaba. 4,5 saatlik bir gözaltı sonrası yine sizinle birlikteyim. Olay şu; 21 Ağustos 2022 tarihinde Edremit’teki gösterim esnasında oynadığım oyunu izlemeyen bir muhbir vatandaşın 155’e başvurup ‘Devlet büyüklerine hakaret ediliyor’ demesi sonrası gözaltına alınmışım. Çünkü UYAP’ta da gözükmüyor. Olay aslında şu; Stefanos Yerasimos’un yazdığı Sultan Sofraları kitabında geçen ve Fatih Sultan Mehmet’in deniz kabuklularını çok severek yediğini anlatan bölümden sonra dönüp Diyanet İşleri Başkanı’na, ‘Siz yasak diyorsunuz ama benim ecdadım deniz kabuklusunu bayılarak yiyor, Kime inanayım’ sorusunu ‘devlet büyüklerine hakaret’, ‘halkı kin ve nefrete sürüklemek’ olarak değerlendirmişler. İfademi verdim. Sayın savcı bunun bir gösteri olduğunu anladı ve şimdi özgürüm. Her şey için, desteğiniz için, benimle beraber olduğunuz için çok teşekkür ediyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.