Bodrum Gündem

Mehmet Tosun 28.Dönem Muğla İYİ Parti Milletvekilliği Aday Adayı

Mehmet Tosun 28.Dönem Muğla İYİ Parti Milletvekilliği Aday Adayı

28.Dönem Muğla Milletvekilliği için aday adaylığı başvurusunu yapan Mehmet Tosun “Millet İttifakı’nın ve İYİ Parti’nin bir neferi olarak bu zor ama sonu aydınlık yolculukta sorumluluk almaktan onur duyacağımı ifade eder, bu kararı almamda destek olan başta ailem olmak üzere tüm dostlarıma teşekkür ederim. Allah mahcup etmesin…” dedi.

Bodrum Gündem Haber

İYİ Parti Kalkınma Politikaları Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun İYİ Partiden 28.Dönem Muğla Milletvekili olmak için aday adaylık başvurusunda bulunduğunu sosyal medya hesabından duyurdu.

Cumhuriyet’imizin kurucu felsefesi ve değerlerine yeniden kavuşması adına göreve talip oldum…

Mehmet Tosun’un mesajının başında; “Ekonomik zorlukların derinleştiği, yoksulluğun ve hayat pahalılığının vatandaşımızın belini büktüğü, felaketlerin gölgesinde çaresizliğin ve basiretsiz yönetim anlayışının geleceğimize dair umutları bir bir yok ettiği bu zor zamanlarda; Bodrum Konacık’ta iki dönem belediye başkanlığı yapmış, partimizin kurulduğu günden bu yana Genel Merkez’de görev almış, kendisini vatanına ve milletine adamış bir kardeşiniz olarak, ülkemizin kalkınması, demokratikleşmesi, normalleşmesi, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyet’imizin kurucu felsefesi ve değerlerine yeniden kavuşması adına göreve talip oldum…” ifadeleri yer aldı.
Hemşehrilerimin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sesi olacağım…

Mehmet Tosun neden aday adayı olduğunu anlatan mesajı şu şekilde devam ediyor; “Ailemin, dostlarımın, Muğla’mızın dört bir yanından arayıp soran partililerimizin teşviki ve desteğiyle, hemşehrilerimin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde sesi olmak, talep ve beklentilerine aracılık ederek, güzel Muğla’mızı tarımda, turizmde, ticarette hak ettiği yere taşımak, çevremizi ve doğamızı korumak ve ilimizin her bir köşesine hizmet ulaştırmak amacıyla, 28. Dönem Muğla Milletvekilliği aday adaylığı başvurumu yapmış bulunmaktayım…”

Mehmet Tosun mesajını; “Millet İttifakı’nın ve İYİ Parti’nin bir neferi olarak bu zor ama sonu aydınlık yolculukta sorumluluk almaktan onur duyacağımı ifade eder, bu kararı almamda destek olan başta ailem olmak üzere tüm dostlarıma teşekkür ederim. Allah mahcup etmesin…” sözleri ile tamamlıyor.

Editörün Yorumu;

Mehmet Tosun’un milletvekilliği için aday adayı olması ile Muğla ve özellikle Bodrum’da deyim yerindeyse kartlar yeniden karılacak. Zira en çok seçmen sayısına sahip olan Bodrum içten içe hangi parti seçilebilir bir sıraya bir Bodrumlu aday (ve hatta birinci sıraya) koyarsa onu destekleyecekmiş gibi görünüyor. Bodrumlu bir adayı seçilebilir bir sıraya koymayan partilerin bu seçimde oldukça zorlanacağı öngörülüyor.

İYİ Parti’nin tek Muğla Milletvekili Metin Ergun aynı zamanda İYİ Parti Genel İdare Kurulu üyesi. İYİ Partinin kurmay heyetinde yer alan Metin Ergun ilk sırayı alır ise, ikinci sırada Mehmet Tosun ya da Behçet Saatçi yer alacak. Bu durumda CHP’nin aday sıralaması İYİ Parti’nin Muğla’dan kaç milletvekili çıkartacağını belirleyecek diye düşünüyorum.

Diğer yandan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olacağı öngörülen ve hatta kimilerince kesin kazanacağı söylenen Behçet Saatçi’nin neden milletvekili aday adayı olduğu da merak konusu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.