Bodrum Gündem

Bodrum standı her yıl olduğu gibi ziyaretçilerin gözdesiydi

 26.EMITT fuarı,T.C. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakan Yardımcısı Fikri Ataoğlu, T.C İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği Başkanı (TTYD) Oya Narin, Türkiye Otelciler Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı (TÜROFED) Sururi Çorabatır, Türk Hava Yolları Genel Müdürü CEO Bilal Ekşi’nin katılımı ile profesyonellerin ve tatilcilerin ziyaretine açıldı.

Bodrum Gündem Haber

12-15 Nisan tarihlerinde İstanbul TÜYAP Fuar Alanında düzenlenen 26. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı EMITT’te Bodrum Belediyesi ve Bodrum Ticaret Odası (BODTO) iş birliği ile 7 Nolu Holde Bodrum standı kuruldu.

Başkan Aras: “Bodrum demek turizm demektir…”

Fuarda turizmcilere seslenen Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, EMITT fuarının önemine dikkat çekerek; “Hepimizin ortak gayesi olan Bodrumumuzun turizm çıtasını yükseltmek için EMITT fuarında Bodrum standında buluştuk. Turizm, yarımadamızın dünü, bugünü ve yarınıdır. Bodrum demek turizm demektir, kentimizi bu algı ile şekillendirmeli tüm çalışmalarımızı bu gerçek ışığında yapmalıyız. Herkese verimli bir fuar diliyorum…” dedi.

Sürdürülebilir turizm için önce çevrenin korunması gerekiyor…

İyi Parti Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı ve 28.Dönem Muğla Milletvekili adayı Mehmet Tosun turizmin Türkiye ekonomisinde çok önemli bir yer tuttuğunu vurgularken; “İYİ Parti olarak ülkemizin ekonomisine ve kalkınmasına katkı sağlayacak en önemli sektör turizm sektörüdür. İktidarımızda, turizmi milli ve stratejik sektör ilan etmeyi düşünüyoruz. Türkiye’nin eşsiz turizm potansiyelini etkin bir biçimde yönetmek, turizm politikaları oluşturmak bizim öncelikli hedeflerimizden biri. Sürdürülebilir turizm için çevrenin, doğal güzelliklerin, tarihi ve kültürel varlıkların özenle korunması kriterlerini gözeterek, sektörün ihtiyaç duyduğu tüm tedbirleri bir turizm eylem planı dahilinde hayata geçirmeyi düşünüyoruz…” dedi.

Reform niteliğinde bir turizm kalkınma planı hazırlıyoruz…

İYİ Parti 28.Dönem Muğla Milletvekili adayı ve Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Tosun turizmin sektörü son derece değişken, dinamik bir sektör olduğunu ifade ederek şöyle konuştu; “Bu dinamik yapıya uyum sağlamak, değişen misafir eğilimlerinin taleplerine uygun kalkınma politikaları oluşturmak, ürün çeşitliliğini artırmak, bölgesel kimlikleri öne çıkararak turizmi Türkiye için sürdürülebilir kılmak öncelikli hedefimiz. Bunun yolu da destinasyon yönetim modellerinden (alan yönetim başkanlıklarından) geçiyor. Biz, bu konudaki yol haritamızı çizdik. Çok kapsamlı, reform niteliğinde bir turizm kalkınma planı hazırlıyoruz. Ana hatlarıyla, turizmi yerinden yönetmeyi, Turizm Bakanlığı’nı ana strateji ve planları yapan denetleyen bir misyonda tutarak, koordinatör bir bakanlık haline getirmeyi planlıyoruz…”

EMİTT Fuarının turizmciler için verimli olmasını dileyen Mehmet Tosun; “Bizim iktidarımızda turizm sektörü kendi kendisini yönetecek…” diyerek tamamladı.

BODTO amacına ulaştı…

BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven de Bodrumlu turizmcilerin gün boyu verimli iş görüşmeleri yaptıklarına dikkat çekti. “Standımız bugün çok sayıda protokol üyesini ve turizmciyi ağırladı. Bodrum standımızın kurulma amacı hem üyelerimize hizmet sağlamak hem de Bodrum’un tanıtımına katkı vermek.”

Bodrum standı her yıl olduğu gibi ziyaretçilerin gözdesiydi…

Her zamanki gibi ziyaretçilerin gözdesi olan Bodrum standı ziyaret eden isimler arasında Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Belediye Başkan Yardımcıları İlknur Ülküm Seferoğlu ve Tayfun Yılmaz, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay,  Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, Amasra Belediye Başkanı Recai Çakır, İyi Parti Kalkınma Politikaları Turizmden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Tosun, BODTO Meclis Üyesi Toros Demirdöven, 5 Nolu Meslek Komite Başkan Yardımcısı Alişir Şahin, İMEAK DTO Bodrum Şubesi Meclis Başkanı Uğur Soyken, Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Dinç, Muğla Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Bülent Karakuş, Milas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Reşit Özer, Muğla İl Kültür Turizm Müdürü Hüseyin Toprak, Bursa İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Kamil Özer, TÜROFED Yönetim Kurulu Başkanı Sururi Çorabatır, BODER Başkanı Ömer Faruk Dengiz, Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği (POYD) Bodrum Temsilcisi Yiğit Girgin, BOTAV Genel Sekreter Yardımcısı Perihan Şahin, Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği (TTYD) Yönetim Kurulu Başkanı Oya Narin, Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri, BODTO üyeleri, basın mensupları ve turizm profesyonelleri yer aldı.

ETİKETLER: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.