Bodrum Gündem

Ergül Karagözoğlu’nun “Yankı’’ isimli ilk kişisel sergisi Milta Bodrum Marinada

Ergül Karagözoğlu’nun “Yankı’’ isimli ilk kişisel sergisi Milta Bodrum Marinada

Ergül Karagözoğlu’nun “Yankı’’ isimli ilk kişisel sergisi 7 Haziran Çarşamba günü Saat:18.00’da Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.  

Bodrum Gündem Haber
Karagözoğlu,  kamerasız fotoğraf tekniklerini kullanarak ürettiği çalışmalarında, fotografik görüntünün gerçekliğin nesnel bir temsili olduğu fikrini ortadan kaldırarak fotoğrafçılığa farklı bir yaklaşım sunmakta ve gizli olanı açığa çıkarmaktadır. “Yankı” sergisi  kendimizi nasıl gördüğümüze karşı başkalarının bizi nasıl gördüğü ile ilgilidir; kırık veya bütün.

Ergül Karagözoğlu’nun “Yankı’’  isimli sergisi 7-20 Haziran tarihleri arasında Milta Bodrum Marina Osmanlı Tersanesi Kaymakamlık Sanat Galerisi’nde ziyaret edilebilir.

Ergül Karagözoğlu, deneysel fotoğrafçılık ve 19. yüzyıl baskı teknikleri ile çalışan bir fotoğrafçı ve görsel sanatçıdır. Bu tekniklerle çalışmak, modern tekniklerle elde edilmesi zor olan benzersiz bir görünüm ve his ile ayırt edici ve akılda kalıcı görüntüler yaratmanın bir yoludur,  kültürel ve tarihsel bağlamının daha derin bir şekilde anlaşılmasını sağlar.

Fotografik görüntünün başka şekillerde nasıl var olabileceği konusunda sınırları zorlayarak fotoğrafın temsili üzerine çalışan Karagözoğlu, bir araç olarak rastlantısallığı kullanarak deneyimini sanatsal ifade biçimine dönüştürür. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Dokuz Eylül Üniversitesi Fotoğraf Bölümünde tamamlayan Karagözoğlu, halen Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Sanat ve Tasarım programında Sanatta Yeterlilik eğitimine devam etmektedir.

BİYOGRAFİ

Ergül Karagözoğlu 1981 yılında Bulgaristan’ın Shumen kentinde doğdu. 1989 yılında yaşanan zorunlu göçte ailesi ile Bulgaristan’dan Türkiye’ye göç ederek Bodrum’a yerleşti. Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf Bölümü mezunu olan Karagözoğlu aynı üniversitede yüksek lisans eğitimine devam etmektedir.

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.