Bodrum Gündem

Azgın dalgalarda tehlikeli dans

TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ TURİZM MERKEZLERİNDEN MUĞLA’DA HAVA SICAKLIĞININ 25, DENİZ SUYUNUN 22 DERECE DOLAYINDA SEYRETMESİ İLE VATANDAŞLAR YAZ SEZONUNU AÇTI. ULA İLÇESİNE BAĞLI ‘SAKİN KENT’ UNVANLI AKYAKA MAHALLESİ’NDE SERT ESEN RÜZGAR VE DALGALARA RAĞMEN VATANDAŞLAR YÜZMEYE DEVAM ETTİ.

Azgın dalgalarda tehlikeli dans
15.05.2024
0
A+
A-

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden Muğla’da hava sıcaklığının 25, deniz suyunun 22 derece dolayında seyretmesi ile vatandaşlar yaz sezonunu açtı. Ula ilçesine bağlı ’Sakin Kent’ unvanlı Akyaka Mahallesi’nde sert esen rüzgar ve dalgalara rağmen vatandaşlar yüzmeye devam etti.

Muğla’nın Ula ilçesine bağlı ’Sakin Kent’ unvanlı Akyaka Mahallesi’nde deniz adeta köpürdü. Gökova Körfezi’nin ünlü rüzgarı ’Deli Mehmet’le Akyaka sahilinde denizden karaya vuran dalgalarda vatandaşlar, tehlikeye aldırış etmeden yüzmeyi sürdürdüler.

Gökova Körfezi’nde sert esen rüzgara rağmen çok sayıda vatandaş denizde yüzmeyi tercih etti. Sahilden 150-200 metre açıkta insan boyunu geçmeyen derinlik nedeniyle sert esen rüzgar ve dev dalgalara aldırış etmeyen vatandaşlar saatlerce denizde kalmayı ve dalgalarla adeta dans etmeyi tercih ettiler.

Sert esen rüzgar ve dalgalara rağmen denizde yüzen bir vatandaş, “Yaz sezonunu açmış bulunmaktayız. Mayıs ayındayız. Akyaka’da güneşli bir hava var bugün. Ciddi bir rüzgar var ama sıkıntı vermiyor deniz seviyesi alçak oluğu için burada. Girenler giriyor. Keyifli vakit geçiriyor herkes. Turistler de bir yandan gelmeye başlamış ve kalabalık artıyor gün geçtikçe. Hafta sonları çok yoğun oluyor. Hafta içi geldik biz yoğunluk biraz daha az olsun diye” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.