Bodrum Gündem

CHP’den Kadın Kolları Seçimleri İle İlgili Önemli Karar

CHP’den Kadın Kolları Seçimleri İle İlgili Önemli Karar

Cumhuriyet Halk Partisi, Kadın Kolları seçimleriyle ilgili önemli bir karar aldı. İl ve ilçe örgütlerine gönderilen yazıda, özellikle belediye meclis üyelerinin durumuyla ilgili alınan kararların gözden geçirildiği belirtildi. 24 Mayıs Cuma günü alınan karar yine aynı gün yapılan itirazlar sonrası geri çekildi.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

CHP Kadın Kolları seçimi ile ilgili parti içinde karışıklık meydana geldi. Bugün il ve ilçelere ilk gönderilen kararda Partinin tüzüğünün ilgili maddesi gereği, nüfusu 50 binden fazla olan yerlerde belediye meclis ve il genel meclisi üyelerinin kongrelerde aday olamayacağına dair bir karar yer alırken akşam 20:45 sularında gönderilen ikinci karar yazısında  bu kuralın uygulanmasıyla ilgili olarak örgüt içinden gelen itirazlar dikkate alınarak yapılacak olan tüzük kongresi sonrasında uygulanması uygun görüldü.

Sonuç olarak, CHP’nin aldığı son karara bağlı olarak objektif kriterler ve eşitlikçi adil davranış bütünlüğü çerçevesinde tüzüğün ilgili hükümlerinin bir sonraki kongre döneminde uygulanmak üzere ertelenmesine karar verildi. Bu kararla birlikte, belediye meclis üyelerinin Kadın Kolları seçimlerine katılmasının önünde herhangi bir engel kalmadı.

Cumhuriyet Halk Partisi yetkilileri, örgütün güçlü ve çeşitli yapısını koruma ve geliştirme amacıyla atılan bu adımın demokratik ilkelerle uyumlu olduğunu vurguladılar.

Bu durumda Bodrum’da 26 Mayıs Pazar günü Herodot Kültür Merkezinde gerçekleşecek olan Kadın Kolları Seçiminde mevcut başkan ve belediye meclis üyesi Umut Anıl Özdoğan tekrar başkan adayı olarak seçime girebilecek. Umut Anıl Özdoğan, Yüsra Miskioğlu,  Nesrin Özalın ve Ayşe Nurhan Fıratlı Bodrum’da Kadın Kolları Başkanlığı için yarışacaklar.

Yorumlar

  1. Aliye Yildirim dedi ki:

    Hayırlı uğurlu olsun

  2. Selma eryucel dedi ki:

    Yanlış karar,geri alınmış, iyi olmuş,hayırlı olsun

  3. Meral Çetinkaya dedi ki:

    Tüzüğe aykırı olmasına rağmen Özal döneminin Papatyalar gibi bir grubun baskısıyla uygulamanın ertelettirilmesi bence uygun değil. Umut Hanım CHP’ye gerçekten gönül vermişse derhal çekilmeli. Yeni başkanı meclisten desteklemeli.