Bodrum Gündem
TANDOĞAN UYSAL

TANDOĞAN UYSAL

Tandoğan Uysal; 1985 yılında Anka Haber Ajans’ında muhabir olarak başlayan basın hayatı sırasıyla, Ulusal Basın AJANSI (UBA) Anadolu Ajansı İsveç Bürosu ve Hürriyet Gazetesi’nde 25 yıl süren İsveç Temsilcisi olarak çalıştı. İsveç Devlet Radyosu Türkçe bölümünde serbest gazeteci olarak çalıştı.

  Aydın Ayaydın seçimi kaybetse de sözünün arkasında duruyor!

  Prof. Dr. Aydın Ayaydın durma noktasına gelen Ortakent- Yalıkavak yol inşaat krizi için devreye girdi.

  Bodrum’da uzun süren yol inşaatı nedeniyle yılan hikâyesine dönen Ortakent- Yalıkavak yol inşaatında bu sefer de MUSKİ engeli devreye girdi. Çünkü Yakaköy kavşağında, müteahhit firma menfez yapmak zorunda kaldı. Bu menfezde MUSKİ çalışma yapması lazım ki, yol çalışması devam etsin.

  -Ortakent-Yalıkavak yolunda yeni bir kriz

  Bilindiği üzere 31 Mart 2024 yerel seçimleri öncesinde iktidar partisi AK Parti’nin Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Sayın Aydın Ayaydın’nın medyaya verdiği demeçlerde, 25 yılı aşkın Bodrum’da oturan eski bir Bodrumlu olarak seçilse de seçilmese de, yılan hikâyesine dönen bu yolun en kısa zamanda bitirilmesi yönündeki sözünün yaşama geçirilmesine rağmen, bu sefer de bu yol inşaatının MUSKİ tarafından anlamsız bir açıklama ile engellendiği öğrenildi.

  – MUSKİ’den şok açıklamada ne denmiş?

  MUSKİ’den inşaatı yapan Karayolları müteahhitlik şirketine yapılan şok açıklamada, “Siz yolu yapıp asfaltı dökün,  biz ileride yine kazar yaparız” şeklindeki açıklama sanki pişmiş aş’a su katmak gibi bir duş etkisi yaptı. Bunun üzerine ihaleyi alan müteahhitlik şirketi inşaatı yavaşlatmak zorunda kaldı. Çünkü önce MUSKİ kanal döşemesi lazım ki, müteahhit üzerine yol çalışması ve asfalt dökmesi gerekir.

  -Müteahhit firma mecburen Bodrum Kaymakamı Mustafa Çit’ten devreye girmesini istedi.

  Her şey yolunda yol alırken,  AK Parti Muğla Büyükşehir adayı Aydın Ayaydın’ın seçimi kaybetse de iktidar desteğini alan Ortakent-Yalıkavak yol inşaatı ve asfaltlamasında MUSKİ’nin bu anlamsız açıklaması ile durma noktasına gelen yol inşaatına Bodrum Kaymakamı Sayın Mustafa Çit el atmak zorunda kaldı.

  -Sayın Mustafa Çit, Prof. Dr. Aydın Aydın’dan yolun devamı konusunda desteğini istedi.

  Edinilen bilgiye göre Bodrum Kaymakamı Sayın Mustafa Çit, Prof. Dr. Sayın Aydın Ayaydın’ı arayarak durma noktasına gelen yol inşaatı için yardım istedi. Sayın Aydın Ayaydın’nın da hemen devreye girerek, Ulaştırma Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nu ve Karayolları Genel Müdürü Ahmet Gülşen’i arayarak inşaatın devam etmesi yönündeki ricasının, hemen karşılık bularak durma noktasına gelen inşaatın yeni ekiplerin de takviyesi ile 24 saat çalışma hızı ile hızlandırıldığı öğrenildi.

  -Valilik’ten patlama izinleri için Ayaydın devrede.

  Bu arada yol genişletme çalışmalarında bazı patlatma alanları için de Sayın Aydın Ayaydın’ın Valilik nezdinde görüşmeler yaparak burada da önemli bir yol alındığı kaydedildi.

  -Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Ayaydın’a tam destek gelmişti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muğla mitinginde “ Ayaydın sıradan bir aday değil. Onu özellikle Muğla’ya gönderdim. Bütün projelerinin arkasında onayım var. Desteğim onunla” demesi hala hafızalardaki yerini koruyor.

  Bununla birlikte Sayın Aydın Ayaydın, seçimi kaybetse de Bodrum için şimdiye kadar her platformda hayatı önem taşıyan projelerin her zaman arkasında olduğunu, elinden gelen her türlü katkıyı sunmaya devam edeceğini sürdürmeye devam etti ve sözünün arkasında durduğunu da örneğin Marmaris körfezinden 1000 ton çamur çıkartarak ortaya koymuştu.

  -Yalıkavak tepelerinde genişletme sürüyor

  Ortakent-Yalıkavak kavşağında bir taraftan yol yapım ve asfaltlama çalışmasını yürüten Karayolları müteahhidi Danış İnşaat firması, öte yandan Yalıkavak tan tepedeki değirmenlere kadar da yol genişletme çalışmasını sürdürüyor.

  – Gözler Ahmet Aras ve MUSKİ cephesinde

  Şimdi gözler Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Aras ve MUSKİ’de. Ortakent- Yalıkavak Karayolu inşaatının bir daha durdurulmasını engelleyecek başka koşulların çıkarılmaması için neler yapacağında olduğunu kaydeden Danış Yapı Müteahhitlik şirketi yetkilileri, bu inşaatın en hızlı bitirilmesi için en yoğun şekilde saha da çalıştıklarını, MUSKİ’ninde eş zamanlı çalışmaya katılması gerektiğini, aksi takdirde, kendilerinin bu yolu yapıp asfaltladıktan sonra, MUSKİ’nin arkadan gelerek yolu tekrar kazarak eski haline getirmesinin bir anlamı olmayacağını söylediler.

  Tandoğan Uysal/ Stockholm

  Yazarın Diğer Yazıları
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.