Bodrum Gündem

MEAH’ta hasta bakımında güvenli hava yolu yönetimi eğitimi verildi

MUĞLA EĞİTİM VE ARAŞTIRMA HASTANESİNDE, SAĞLIKTA KALİTE STANDARTLARININ TEMEL HEDEFİ OLAN “HASTA VE ÇALIŞAN GÜVENLİĞİ”NİN SAĞLANMASI AMACIYLA SAĞLIK ÇALIŞANLARINA YÖNELİK HASTA BAKIMINDA GÜVENLİ HAVA YOLU YÖNETİMİ EĞİTİMİ DÜZENLENDİ. EĞİTİM, ANESTEZİ YOĞUN BAKIM SORUMLULARI UZM. HEMŞİRE ŞEHNAZ KÖSEOĞLU, NİGAR KAÇAR VE ANESTEZİ TEKNİSYENİ SADİ TAVŞANLI TARAFINDAN MAKETLER KULLANILARAK UYGULAMALI OLARAK GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

MEAH’ta hasta bakımında güvenli hava yolu yönetimi eğitimi verildi
10.06.2024
0
A+
A-

Muğla Eğitim ve Araştırma Hastanesinde, Sağlıkta Kalite Standartlarının temel hedefi olan “Hasta ve Çalışan Güvenliği”nin sağlanması amacıyla sağlık çalışanlarına yönelik hasta bakımında güvenli hava yolu yönetimi eğitimi düzenlendi.

Eğitim, Anestezi Yoğun Bakım Sorumluları Uzm. Hemşire Şehnaz Köseoğlu, Nigar Kaçar ve Anestezi Teknisyeni Sadi Tavşanlı tarafından maketler kullanılarak uygulamalı olarak gerçekleştirildi.

Eğitimde, bilinç kaybı, kardiyak arrest, travma gibi çeşitli nedenlerle havayolu tıkanıklığı yaşayan ya da cerrahi girişim öncesi anestezi uygulamaları nedeniyle kendi kendine soluk alıp verme işlevini yerine getiremeyen hastaların bakımına odaklanıldı. Bu tür kritik durumlarda havayolu açıklığını sağlamak için uygun yöntemlerin uygulanması ve bu süreçlerin izlenmesi, sağlık çalışanları için hayati önem taşıyor.

Eğitimin amacı, sağlık çalışanlarının güvenli hava yolu yönetiminde pratik deneyim kazanarak, bu tür acil durumlarda doğru ve etkili müdahalelerde bulunabilmelerini sağlamaktı. Eğitim süresince katılımcılar, maketler üzerinde uygulamalı olarak çalışarak önemli beceriler edindiler.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.