Bodrum Gündem

Belediye Meclisi 4 Temmuz Perşembe günü toplanıyor

Belediye Meclisi 4 Temmuz Perşembe günü toplanıyor

Bodrum Belediyesi’nin 2024 yılı Temmuz Ayı Olağan Meclis Toplantısı 04.07.2024 Perşembe günü saat:14:00’de Konacık Mahallesinde bulunan Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Bodrum Gündem Haber

5393 sayılı Belediye Kanununun 20. maddesi gereğince toplantı gündemi şu şekilde;

Bodrum Belediye Meclisinin 4 Temmuz 2024 Tarihli Toplantı Gündemi

I-  Başkan Tarafından Meclisin Açılması

II- Mazeretlerin Oylanması

III-Geçen Toplantı Tutanaklarında Maddi Hata Yapılıp Yapılmadığının Görüşülmesi 

1-Cadde ve Sokak İsimlerinin Belirlenmesi Komisyonu

İlçemiz Yahşi Mahallesinde bulunan 2769 Sokak isminin “Doktor Muharrem KARAOĞLAN Sokak” ve Giritli Sokak isminin “Doktor Osman KARAOĞLAN Sokak” olarak değiştirilmesi teklifine ilişkin alınan 24.06.2024 tarih, 2024/17 sayılı komisyon raporunun görüşülmesi.

2Plan ve Proje Müdürlüğü

İlçemiz Karakaya Mahallesi, Burun Mevkii 217 ada 1 parselde kayıtlı taşınmaza ilişkin hazırlanan “Ticaret Alanı” amaçlı 1/1000 ölçekli Koruma Amaçlı Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifinin, 3194 sayılı İmar Kanunu’ nun 8/b maddesine göre görüşülmesi.

3-Yazı İşleri Müdürlüğü

5393 sayılı Belediye Kanununun 24. maddesi gereğince, bir yıl süreyle görev yapacak “Şeffaflık Komisyonu”  üyelerinin belirlenmesi.

4-Bilgi İşlem Müdürlüğü

5393  sayılı  Belediye Kanunu’nun 67. maddesine istinaden, Belediyemizde kullanılmak üzere gsm ses, m2m data, gsm data hatları hizmet alımı ve metro ethernet internet, güvenli internet (SDWAN), radyolink (R/L), mpls vpn    hizmetinin   ve    Belediyemiz    hizmet  alımı içerisinde  vatandaşlara ücretsiz güvenli kablosuz  internet hizmeti verilmesi amacıyla  gelecek   yıllara   yaygın   erişim  hizmet  yüklenmesi   ihalelerinin   yapılmasının  görüşülmesi.

5-İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü

a-Bodrum  Belediyesi olarak  TUBİTAK  ve  Gazi  Üniversitesi  ile  ortak  yürüttüğümüz, 01.01.2024 tarihinde başlayan, 3 yıl süreli DRIVING URBAN TRANSITIONS ORTAKLIĞI 223N028 numaralı ve “15 Dakikada Sosyal ve Çevre Adalet- Kentsel Sürdürülebilir Mahallelere Geçiş İçin Araç Seti Geliştirme (JIM)” başlıklı proje kapsamında bulunan konsorsiyum anlaşması, taahhütname, anlaşma vb. ilgili tüm iş ve işlemleri yürütmek için Belediyemiz adına Bodrum Belediye Başkanı Tamer MANDALİNCİ’ ye yetki verilmesinin görüşülmesi.

b-Fransa’nın Türkiye Büyükelçiliği ‘2024 Çevre Proje Çağrısı’ kapsamında bulunan konsorsiyum anlaşması, taahhütname, anlaşma vb. ilgili tüm iş ve işlemler için Belediye Başkanı Tamer MANDALİNCİ’ ye yetki verilmesi ve  bu proje kapsamında Belediyemize hibe edilecek 10.000 Euro tutarındaki şartlı bağışın 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 18. maddesinin (g) bendine göre görüşülmesi.

6-Destek Hizmetleri Müdürlüğü

Belediyemiz Destek Hizmetleri  Müdürlüğü  tarafından  yürütülen  “01.10.2024 tarihinden-30.09.2027 tarihine kadar toplam  36  ay  süreli   araç  kiralama  hizmeti  alımına  ilişkin”  gelecek  yıllara  yaygın  hizmet  yüklenmesi  ihalesi yapılmasının görüşülmesi.

7-Özel Kalem Müdürlüğü

Bodrum  Belediyesi  Tur.   İnş.  Gıda  Enerji  San. ve  Tic.  AŞ.’ nin   Genel   Kurulunu  toplamak,  Yönetim  Kuruluna başkanlık etmek ve şirketin ticari faaliyetlerini sürdürebilmek için her türlü resmi kuruluşlar ile  oda, vakıf ve derneklerde şirketi temsil etmek ve mevzuattan kaynaklanan işlemleri sonuçlandırmak için Bodrum Belediye Başkanı Tamer MANDALİNCİ’ ye yetki verilmesinin görüşülmesi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.