enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Datçanın en güzel mekânını halk seçecek

Spread the love

Bu yıl ilk kez düzenlenen ve Datçaya yakışan mekânın halk oylarıyla belirleneceği Datça 1. Güzel Mekân Yarışması başladı.

Datçanın en güzel mekânını halk seçecek
25.06.2010
0
A+
A-
Spread the love


DAÇEV ( Datça Çevre ve Turizm Derneği ) bünyesinde faaliyet gösteren Çevre Güzelleştirme Grubu tarafından düzenlenen yarışmanın amacı Datça’daki bozuk yapılaşmanın önlenebilmesi için, Datça’nın yerel dokusuna, kültürüne, coğrafi ve iklimsel koşullarına uygun, farklı ve olumlu mekânlara halkın dikkatini çekmek ve iyi örnekler sunarak, değişime ve dönüşüme katkıda bulunmak.


Datça 1. Güzel Mekân Yarışması’na katılacak aday mekânları halk belirleyecek ve yarışmayı kazanan mekân yine halk oylamasıyla seçilecek. 


Dileyen herkesin katılabileceği yarışmaya kişiler kendi sahip oldukları, düzenledikleri mekânları aday gösterebilecekleri gibi, diğer şahıslara, firmalara ya da kamuya ait mekânları da aday gösterebilecekler.


 


Katılım için aday gösterilecek mekânın özelliklerini  yansıtacak şekilde çeşitli cephelerden fotoğraflarını çekmek ve en geç 14 Temmuz 2010 tarihine kadar verilen adreslerden birine göndermek yeterli olacak.


 


Ön eleme yarışma jürisi tarafından 15 Temmuz 2010 tarihinde yapılacak. Jüride mimarlar, şehir plancısı, arkeolog, restorasyon danışmanı ve Datça’nın yerel yapı özelliklerini bilen bir yapı ustası yer alıyor. buy Phenergan order Lasix


Finale kalan 5 Güzel Mekân adayı 27 Temmuz tarihinden itibaren halk oylamasına sunulacak. Adaylar Datça’nın belirli noktalarına yerleştirilecek panolarda ve www.guzelmekan.org web sitesinde sergilenecek.  Oylar belirli noktalarda yer alacak standlardaki  oy sandıklarında toplanacak. Oylama 27 Ağustos 2010 tarihinde sona erecek.


Ödül töreni 28 Ağustos’ta Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak. Datça’nın en “Güzel Mekân”ı halka açık büyük bir şenlik ile  ilan edilecek ve ödüllendirilecek. İstanbul’dan gelecek ünlü bir DJ’in Akdeniz müzikleri ile canlandıracağı meydanda ayrıca dev perdede Akdeniz’in en güzel yerleşim alanları izlenebilecek. Aynı gün Tan Oral’ın kentler ile ilgili karikatürlerinin yer aldığı serginin açılışı var.


Yarışmaya Datça Kaymakamlığı, Datça Belediyesi, özel kuruluşlar ve şahıslar destek veriyor.


  order Vermox online


Yarışmayla ilgili detaylı bilgiye www.guzelmekan.org adresinden ulaşılabiliyor.


 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.