enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

DERE ISLAH ÇALIŞMALARINA DEVAM

Konacık Belediyesi, olası sel baskınlarını ve afetleri önleme çalışmaları kapsamında dere ıslah çalışmalarına devam ediyor.

DERE ISLAH ÇALIŞMALARINA DEVAM
13.11.2010
0
A+
A-

2011 kış sezonu hazırlıklarına hızla devam eden Konacık Belediyesi, belde genelinde yürüttüğü altyapı, kanalizasyon, parke-bordur ve asfaltlama çalışmalarının yanı sıra, dere ıslah çalışmalarını da tamamlıyor.


Olası su baskınlarına karşı önlem alınması amacıyla başlatılan dere ıslah çalışmaları kapsamında; 1,5 km uzunluğundaki Gazderesi’nin ıslah çalışmaları devam ediyor. 3 etaptan oluşan ıslah çalışmaları kapsamında; derenin kenarlarındaki duvarlar da yükseltiyor. Bu sayede çevrede gerçekleşebilecek olası sel baskınlarının önüne geçilmesinin yanı sıra, temiz bir görünüme kavuşacak olan dere yatağının tabanına beton döküldüğü için çöp birikintisi de meydana gelmeyecek. Lasix online cheap Fluconazole


Yılanlıkaya ve Göktepe eteklerinden doğup Bitez’de buy brand Levitra online  sahile dökülen Gazderesi’nin 1.5 km’lik kısmının Konacık Belediyesi sınırları içerisinden geçtiğini belirten Konacık Belediyesi Fen İşleri Müdürü Ahmet Alpu şunları söyledi.


“Gazderesi’nin ıslah çalışmalarına 3 ay önce başlanılmış olup; çalışmalar 1. , 2.  ve 3. etap şeklinde planlanmıştır. Gazderesi’nin ıslah çalışmalarının ilk etabında 450m’lik bölümü tamamlanmış, olası sel baskınlarına ve afetlere karşı önlemler alınmıştır. 2. ve 3. Etap çalışmaları da devam edecektir.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.