TEMAYÜL..

Merhaba, nasırınıza dikkat ediniz…

Bodrum Gündem
Bodrum Gündem
  • 25.03.2011
  • 614 kez okundu

Bodrum siyaseti kavruluyor. Bodrum her partide dengeyi sağlayacak yer olarak görüldüğündendir ki, istisnasız her aday Bodrum delegasyonu üzerinden ince ve kalın hesaplar yapıyor.


Kimi elinden, kimi bacağından, kimi tutabildiği yerden çekiştirip duruyor Bodrum delgasyonunu.


 


İlk yazımızın konusu Adalet ve Kalkınma Partisi olsun…


19 Mart Cumartesi günü yapılan AKP temayül yoklamasından bahsedelim.


 


Genel Merkezler ne derse desin, halkım doğru sıralamayı öyle bir yapıyor, yerine öyle cuk oturtuyor ki helal olsun demek lazım.


AKP temayül yoklamasını kurumsallaşmak adına yapılan bir antreman olarak görmekte fayda var. MHP Muğla Milletvekili Metin Ergun’un değimi ile “AKP bir parti değil, bir projedir” anlayışını kırmak ve kurumsal bir parti olarak devam edebilmek adına “demokratik hareketler” yapmak zorundadır. İşte bu resmi olmayan ön seçim (temayül yoklaması” da bu kurumsallaşma yolunda atılan adımlardan biri. Zira bu temayül yoklaması adayların belirlenmesi için, bir çok kriterden sadece bir tanesi ve etkisinin yüzde 10 bile olmayacağı AKP aday adayları tarafından söylenmekte. Ben onların yalancısıyım.


 


Ama Muğlalılar gereken mesajı, genel merkez anlasa da, anlamasa da verdi. Bu temayül yoklamasının tercümesi bizce şöyle;


Sayın genel merkezimiz biz Muğlalılar, Sakar altından bir,  merkezden bir, Bodrum Milas tarafından da bir vekil isteriz. Muğla aynı partiye en fazla 3 vekilden başka vermediğinden geri kalan 3 vekil adayı da “tavşan” olurlar.

order diflucan

 


Sayın genel merkezimiz biz Muğlalılar, sizin tercihlerinize saygı duyarız. O nedenle gönderdiğiniz aday aday adayınız Ali Boğa’yı kabul edip bağrımıza bastık, ikinci sıraya yerleştirdik.


 


Sayın genel merkezimiz biz Muğlalılar, devlete saygımızda vardır, korkumuzda. Vali yardımcımızı da birinci sıraya yerleştirdik ki devletimize, bürokrasimize bağlılığımızı gösterelim.


 


Sayın genel merkezimiz biz Muğlalılar, Bodrum’u çok önemseriz. Orası Türkiye’nin en önemli turizm merkezi, dünya’ya açılan penceremizdir. Orası CHP’nin de kalesidir. Orayı ele geçirmek öyle çok kolay bir yer değildir. O nedenle Bodrum’dan iki adayı da ilk altının içine konduruverdik. Birini üçe kondurduk. Özellikle yaptık çünkü; o cevval, uyanık, ticaret erbabı. Seveni de var, sevmeyeni de. Ama Bodrum ve Muğla’da diğer aday adaylarından daha iyi strateji oluşturan, daha hareketli siyaset yapan ve kendine çok güvenen biridir o. Tanıtımlar sırasında görmüşsünüzdür, en etkili siyasi şovu o yaptı. Şov yapıyor diyenlere de siyaset zaten bunu gerektirmiyor mu? diye cevabını da verdi.


 


Sayın genel merkezimiz biz Muğlalılar, beşinci sıraya da bir Bodrum aday adayı kondurmamızın nedenini daha da iyi algılamışsınızdır sanıyoruz. Üstelik bir kadın aday. Doktor, arkasında onu destekleyen birbirinden şık kadınlar.


 


Buraya kadar yeter sanıyorum. İki milletvekiline sahip olan AKP’nin nasıl bir karar vereceğini 10 Nisan’da göreceğiz nasılsa.


buy Clonidine

Siyasi kulislerde Ali Boğa’nın birinci sıraya kondurulacağına kesin gözü ile bakılıyor. Bir bildikleri vardır elbet.


Bu temayül seçiminde çok önemli birkaç noktayı gözden kaçırmamak gerekiyor; buy Albendazole


Birincisi, Kavaklıdere, Menteşe ve Dalaman delegelerinin tamamı, hemde bir tane bile fire vermeden oy kullanmaya geldiler. Bu demokrasiye, partiye ve adaylarına bağlılığını gösteriyor ki, darısı diğer partilerin başına.


Hiçbir ilçe delegasyonunda sorun yaşanmazken Bodrum delegasyonunda sorun çıktı. Hatta kısa süreli de olsa bir gerginlik yaşandı. Ne yazık ki beklenenin aksine en az katılım ve oy kullanımı da Bodrum’dan oldu. Bu sadece AKP için değil tüm partilerde de aynı. Nedense bir sorun varsa bilin ki Bodrum’dan dır.


İlginç değil mi? Artık nedendir diye siz düşünün.


 


Ama şu bilinmelidir ki Muğlalılar çok güzel bir harita çizdiler. Genel merkez halkın sesini dinler mi, dinlemez mi önümüzdeki haftalarda göreceğiz.


 

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ