enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Dünyanın Her Denizinde Gemi Kullanabilecekler

14.01.2015
0
A+
A-

Turgutreis-teknik-lisesi-simülatör-odası-111

Bodrum Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Denizcilik bölümü öğrencileri için 120 bin liraya kurulan Köprü üstü Simülatör Odası’nın açılışı törenle yapıldı. Öğrencilerin bulundukları ortamdan dünya denizlerinde ufak kayıklardan, dev yolcu gemilerine kadar bir çok deniz taşıtını kullanabilecekleri ve öğrendikleri teorik bilgileri 40metrekarelk odadan pratiğe çevirebilecekleri belirtildi.

Bodrum Gündem Haber

Turgutreis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Denizcilik Bölümü’nde öğrenim gören 76 öğrenci için 120 bin lira değerindeki Köprü üstü Simülatör Odası’nın açılışını Kaymakam Dr.Mehmet Gödekmerdan, okul müdürü Mustafa Candar ve sistemi kuran Yöntem Teknoloji Sistemleri Limited Şirketi temsilcisi Savaş Saraç öğrencilerle birlikte yaptı.

76 öğrencinin yararlanacağı ve sadece Türkiye denizleri değil, dünya denizlerinde her türlü deniz taşıtını kullanabilecek, her türlü doğa şartlarında köprü üstü eğitimi verilebilecek sistemi Savaş Saraç uygulamalı olarak öğrencilere ve açılışa katılacaklara anlattı. Öğrencilere de ilk eğitimi verdi.

Saraç sistem sayesinde öğrencilerin limanların ve rıhtımların yapılarına uygun olarak en iyi manevra çalışmaları, körfez veya dar sularda manevra çalışmaları, ve geçiş standartlarının belirlenmesi, seyir ve manevra emniyetine uygun liman dizaynı, geminin limana giriş, ve çıkışında sınırlı kıstasları saptama, gemi operasyon ve yönetimine dair tüm eğitimler, meteoroljik, oşinagrafik ve topografik, seyir halindeki gemilere etkileri, Deniz Trafik Yönetim Sistemi, Trafik Ayırım Düzenleri oluşturma çalışmaları, görsel engellerin manevraya etkilerinin incelenmesi konusunda eğitim alacaklarını belirterek order Proscar “Bu köprüüstü simülatör sistemi ile öğrencilerimiz teorik bilgilerini sanal ortamda uygulama yapma olanağı bulurken, daha bilgili donanımlı ve tecrübeli gemi adamları yetiştirilmesi sağlanacaktır” purchase Paxil dedi.

Saraç daha sonra örnek olarak Çanakkale boğazına giderek sanal ortamda öğrencilerle birlikte kullandığı gemi ile boğazı geçişi gösterdi.

Açılışta konuşan Kaymakam Dr.Gödekmerdan ise “Hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan kurduğumuz bu sistem ile öğrencilerimizin ve gemi adamlarının almış olduğu teorik bilgileri gerçekçi ve risk faktörü olmadan uygulama olanakları bulacaklardır. Dersin veya kursun içeriğine göre farklı senaryolar önceden hazırlanıp içeriğe göre gemi tipi sefer bölgesi ve hava şartı belirlenerek öğrencilere uygulatılarak deniz aracı kullanma becerileri geliştirilecektir” Buy Viagra dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.