enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

KENTİN GÜNDEMİNDE BODRUM EKONOMİSİ KONUŞULDU…

KENTİN GÜNDEMİNDE BODRUM EKONOMİSİ KONUŞULDU…
22.04.2015
0
A+
A-

order Cialis super active

besiad-kentin-gündemiKent TV ekranlarının ilgiyle izlenen programlarından, Muğla ve Bodrum’un gündemini belirleyen konu ve konukların yer aldığı Fatih Bozoğlu ile Kent’in Gündemi’ne konuk olan BESİAD Başkanı Uğur İlhami Özden ve BESİAD Kadın Üye Koordinasyon Başkanı Neslihan Nazlıoğlu BESİAD’ın uygulamaya koyduğu projeleri anlatırken, Bodrum ekonomisine dair değerlendirmelerde de bulundular.
Bodrum’da sivil toplum örgütleri arasında önemli bir yer tutan BESİAD, son dönemde Bodrum’a dair birçok dikkat çeken projeyi de uygulamaya soktu. Geçtiğimiz hafta beş yıldızlı bir otelde yaklaşık 70 firmanın katılımı ile gerçekleştirilen 4.İş Dünyası Zirvesi ile ilgili değerlendirmelerinde bulunulduğu programın birinci bölümünde ilk sözü alan BESİAD Kadın Üye Koordinasyon Başkanı Neslihan Nazlıoğlu, Bodrum’da iş kadını olmanın avantajlarını ve zorluklarını Kent Tv izleyenleri ile paylaştı.
Nazlıoğlu BESİAD’ın Kadın erkek eşitliğine inanan bir dernek olduğunu anımsatarak neden kadın üye koordinasyonu dediklerini şu şekilde anlattı; “Kadın komisyonu denildiğinde sanki erkekler ön planda, kadınlara bir komisyon üyeliği verilmiş gibi oluyordu. Üye koordinasyonunun kurulmasının amacı da daha farklı. İşveren kadınların dernekte daha aktif olmaları için kurulmuştu.”
Bir kadın olarak Bodrum’da nasıl bir çalışma ortamı olduğu yönündeki sorunun karşılığında BESİAD Kadın Üye Koordinasyon Başkanı Neslihan Nazlıoğlu şu değerlendirmeyi yaptı; “Şu an bizim aktif olarak 26 kadın üyemiz var. Sektörel dağılıma baktığımız zaman, 10 tanesi turizm sektöründe, geri kalanı finans sektöründe veya işletme sahibi kişilerden oluşuyor. Ben ticarete yeni atılmış birisiyim, 1.5 yıl oldu. 14 yıl kurumsal bir şirkette çalışmış birinin ticarete atılması ve yaşadığı zorlukları uzun uzun konuşulacak şeyler. Ama Bodrum’da iş yapmak, ticaret yapmak çok keyifli. Tabi bu çevre ve sizin vizyonuz ile ilgili. Her işte olduğu gibi burada da bir kadın Buy Prozac olarak bir çok zorluğu da yaşıyorsunuz.” buy Premarin
18 Ekim 2014’de Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilen BESİAD Başkanı Uğur İlhami Özden daha önceki dönemde de Başkan yardımcılığı yaptığını ifade ederek iki senelik görev sürelerinin olduğunu söyledi. BESİAD’ın genel kurullarının ve seçimlerini Türkiye’ye örnek olacak bir düzeyde, saygılı ve tartışmasız olduğunu anımsatan Fatih Bozoğlu, BESİAD’ın bunu nasıl başardığı yönündeki sorusunu şu şekilde yanıtladı;
“Siyaset bizde ön planda değil. Siyasetin içinde de olacak, ama bütün siyasi partilere eşit mesafedeyiz, bu birinci etken. İkincisi üye alırken çok dikkat ediyoruz. Bir üye komisyonumuz var, çok seçici davranıyoruz. Böylelikle bir barış ortamı oluşuyor ve birbiri ile daha iyi anlaşabilen insanlar bir araya gelmiş oluyor. Bizlerin koltuğa yapışma iddiamız ve derdimiz de yok. Örneğin Engin başkan göreve gelirken ‘ben iki yıl sonra görevi devredeceğim’ dedi. Aynı şey benim içinde geçerli” dedi.
BESİAD’ın anlayışında ve yönetiminde süreklilik olduğuna da dikkat çeken Başkan Özden geçmiş dönemin projeleri sürdürdüklerini söyledi. Bodrum iş dünyası için birlikte çalışma anlayışı içinde, başarılı projeler üretmeye çalıştıklarını ifade etti.
AK Parti, CHP ve MHP İlçe Başkanlarının BESİAD’ın üyesi olduğunu ve bir arada bir çok projede yer aldıklarını, bu ortamın nasıl sağlandığı yönündeki soruya ise Başkan Özden “Herkesin siyasi bir görüşüşü vardır. Ama ben BESİAD Yönetim Kurulu Başkanı olduğumda, benim siyasetim BESİAD oldu. Benim şahsi siyasi görüşüm asla BESİAD’ı bağlamaz” yanıtını verdi. Özden, önümüzdeki seçim sürecinde daha öncelerinde olduğu gibi tüm siyasi partilerin milletvekili adaylarını toplantılara davet ederek, kendilerini tanıtma olanağı da
sağlayacaklarının bilgisini de verdi.
Çok uzun bir zamandır geleneksel Perşembe toplantıları düzenlediklerini söyleyen Nazlıoğlu amaçlarının BESİAD üyeleri ile Perşembe yemeğinde toplanıp gündemde ne varsa değerlendirmelerde bulunmak veya varsa konukları dinleyerek fikir sahibi olmayı, görüş alışverişinde bulunmak olduğunu anlattı. Başkan Özden ise geleneksel Perşembe toplantılarını özellikle BESİAD üyelerinin mekanlarında yaptıklarına vurgu yaptı.
Başkan Özden BESİAD’ın geçmiş dönemden gelen ve devam eden Akademiden Kariyere, Bodrum CV ve Bodrum Mavisi projeleri ile ilgili bilgiler verdi. Diğer yandan Genç BESİAD’ında kurulduğunu ve kendi içlerinde yönetim kurulu oluşturduklarının bilgisini veren Özden, derneğin geleceği için gençleri çok önemsediklerini ifade etti.
Özden ve Nazlıoğlu çevre konusunda duyarlı bir dernek olduklarına dikkat çekerken, Bodrum ve Türkiye ekonomisi ile ilgili olarak çoğunlukla olumlu görüşler beyan ettiler.
Bodrum iş dünyasının önemli bir örgütü olan BESİAD’ın Başkanı Uğur İlhami Özden ve BESİAD Kadın Üye Koordinasyon Başkanı Neslihan Nazlıoğlu’nun konuk olduğu Fatih Bozoğlu ile Kentin Gündemi programının tekrarlarını 22 Nisan Çarşamba günü saat 20:30’da, 24 Nisan Cuma günü 12:30’da ve 26 Nisan Pazar günü 20:30’da Kent TV  ekranlarından ve http://kenttv.web.tv/ adresinden izleyebilirsiniz.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.