enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

“BU ÜLKE GEZİ’Yİ YAŞADI. GEZİ HER YERDE”…

01.06.2015
0
A+
A-

Untitled-1 misoprostol tablets 2013’ün Mayıs ayında İstanbul Gezi Parkı’nda başlayan olaylar sırasında ve sonrasında hayatını kaybedenleri anmak ve Gezi Parkı olaylarını hatırlatmak için anma töreni düzenlendi.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediye Meydanında Birleşik Haziran Hareketi ve Taksim Dayanışması tarafından organize edilen anma töreninde Gezi Parkı olayları sırasında çekilmiş görüntülerden oluşan video gösterisi sunumu gerçekleştirildi.

Birleşik Haziran Hareketi adına basın açıklamasını okuyan Egemen Öztüregen, “Her Yerdeyiz” diyerek başladığı açıklamasına şu şekilde devam etti; “Yaşıyorsak ve hala nefes alıyorsak, bilinmelidir ki o güzel çocukların gülen yüzü hürmetinedir! Herkes biliyor, son iki yıldır artık farklı bir ülkede yaşıyoruz. Havası, suyu, sesi, kokusu farklılaştı bu ülkenin. İktidarı, muhalefeti, meslek odası, sendikası, genci, yaşlısı, işçisi, işsizi, Türkü, Kürdü artık farklı.

Kabul eden için de etmeyen için de hayat farklılaştı…Bu ülke Gezi’yi yaşadı. Haziran’ın sıcağını iliklerine akıttı. Milyonlar şarkılarını dillerinden düşürmeden kararlı ve direngen bir duruşu tarihin içinden geçerek yaşadılar. Cesur yürekli kadınların ve gençlerin büyük bir ağacın yapraklarına dönüşerek kara bir dumanı dağıttığı, nefes aldırdığı bir ülke artık burası…Artık hiçbir şey eskisi gibi değil ve olmayacak…Gezi’de Haziran sıcağında esen rüzgârın, madenlerde, fabrikalarda, atölyelerde, şantiyelerde direnen işçilerle; tarlalarda, derelerde, ormanlarda yaşamına sahip çıkan köylülerle buluşmaması mümkün mü? Sınır boylarında, Antakya’da savaş çığırtkanlarına karşı barışı savunanların ellerindeki güvercinlerin Gezi’den havalanmadığını kim iddia edebilir? Liselilerin, üniversitelilerin geleceğe dair umut ve haykırışlarının Gezi forumlarından okul bahçelerine taşındığını görmüyor musunuz? Varoşların, yoksulların eşitsizliklerle baştan kaybettiklerine inandırılmaya çalışılan hayatlarına dair umudun ipuçlarını, genci ve yaşlısıyla Gezi’de yeniden bulduğuna inanmıyor musunuz? Hepimiz, herkes biliyor ve görüyoruz. Yaşıyor ve hatırlıyoruz. Sesimiz ve bedenimizle, geçmişimiz ve geleceğimizle sahip çıkıyoruz. Bu ülkenin tarihinde ender rastlanacak halkın o kendi olduğu, kendini bulduğu, parkından, meydanlarından yola çıkarak bedenine, yaşamına, ülkesine, geleceğine sahip çıktığı o tarihi anların, Gezi’nin suretini tarihe aksettirdiği o takvim yaprağının yıldönümünde; Bedenimizle, ruhumuzla; kaybettiklerimiz ve sonsuza kadar yaşatacaklarımızla; aşkımız ve direngenliğimizle her yerdeyiz… İstanbul’da ve ülkenin dört bir yanında şehirlerin Parkların da ve meydanlarındayız. Gezi’yi yaşadığımız ve anımsadığımız yerde ve her yerdeyiz…

buy Aciclovir buy Cytotec Gezi Parkında ve Taksim Meydanındayız. Gezi’den dört bir yana yayılan park forumlarındayız.. Ankara’nın, Adana’nın, Antakya’nın, Eskişehir’in, İzmir’in Edirne’nin, Samsun’un, Diyarbakır’ın, Antalya’nın… Her şehrin ve ilçenin meydanlarında ve parklarındayız, her yerdeyiz…

Çeşitli müzik ve video gösteriyle Gezi Parkı olaylarını hatırlatarak zaman zaman slogan atan grup daha sonra olaysız bir şekilde meydandan ayrıldı.

 

 

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.