enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BU MU SİZİN GAZETECİLİĞİNİZ?

30.07.2015
0
A+
A-

Disulfiram online uc maymunBu mu sizin gazeteciliğiniz?
Bu mu sizin hukukçuluğunuz?
Böyle mi öğrendiniz dedelerinizden-nenelerinizden, anne-babalarınızdan, ağabeylerinizden- metoclopramide without prescription buy Phenergan online ablalarınızdan, öğretmenlerinizden, hocalarınızdan, ustalarınızdan, üstatlarınızdan, hayran olduğunuz sanatçılardan, bilim insanlarından?
Böyle mi bellediniz mesleğinizi?
İyiyi kötüden, güzeli çirkinden, yalanı doğrudan, özgürlüğü esaretten, temizi kirliden ayıramayacak, cahil insanlar olmadığınıza göre, bilerek suç işliyorsunuz?
SANSÜR VAR! BASKI VAR!
Yok muydu eskiden?
Sattıkça kendinizi, sattıkça birbirinizi, gerçek ışığı zayıflıyor, karanlığa gömülüyorsunuz çocuklarınızla beraber.”Siyahlar her zaman bir fazladır” dogması, iki boyutlu solucan algısı, evrenin helix modelinde ve herhalde Schwarzschild geometrisinde bir karşılık bulmuyor, dualizmde takılı kalıyorsunuz.

Siz üstat olamamışsınız!!!
Zaten berbat bir kuşaktınız, arkanızdan gelenleri ezdiniz, çocuklarınızın geleceğini bireysel zevk ve çıkarlarınız için feda ettiniz. Tek tek egemen olacağınızı sandınız ama artık yolun sonuna yaklaşırken gördünüz ki servet güç değildir. Aydınlanma bireysel değildir, tüm insanlık içindir.

Artık, duayen, üstat, hoca, sanatçı, bilim insanı, meslektaş, aydın, münevver, hümanist, erdemli insan olduğunuzu söylemeyin. Bu kavramlar üzerine konuşmayın, çalışmayın. Derhal görevlerinizden ayrılın. Ölene dek sessizliğe gömülün. Barışa ihanet edenler, özgürlüğe ihanet edenler, sevgiye ihanet edenler, mesleğe ihanet ederler.

Siz artık gazetecilik ve hukukçuluk mesleğini icra etmeye yetkili değilsiniz!!!

Türkiye Cumhuriyeti halkları barış istemektedir. Bugün barış için birleşen halkların desteklediği Halkların Demokratik Partisi’ne yapılan baskı, bu partinin eş genel başkanı Demirtaş’ın Türkiye’nin eğitim, sağlık, altyapı yatırımlarını tamamlamak, halkın refah düzeyini arttırmak ve eşitlik için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne harcanan bütçeyi küçültmek önerisi yüzündendir.
Savaşı savaştan kâr edenler ister.
Sansürü bahane ederek susmakla, savaşa hizmet ediyor, karanlığı seçiyorsunuz.
Mesleklerinizin simgelerinde aydınlık vardır, karanlık yoktur.
Ve gerçek ışığı sonsuzdur.
#barışkazanacak

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar

  1. T.Bülent Manzak dedi ki:

    Yaşadığımız toplumdaki birikim sahibi aydınlarımız, “milliyetcilik” durağını geçemiyorlar. İşıkları orada kararıyor. Aydın kavramını içselleştiremiyorlar. Sevgili, Anlağan senin gibi gerçek ışığa ulaşma çabasında olanlar sayesinde “BARIŞ KAZANACAK:”