enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BAKAN ZEYBEKÇİ MİLAS İMAM HATİP MEZUNLARI İLE BULUŞTU…

BAKAN ZEYBEKÇİ MİLAS İMAM HATİP MEZUNLARI İLE BULUŞTU…
10.08.2015
0
A+
A-
ekonomi bakanı nihat zeybekçi muğla (1)Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, bir dizi ziyaretlerde bulunmak üzere Muğla iline geldi. Muğla ve ilçelerinde çeşitli incelemelerde bulunan Bakan Zeybekçi ilk olarak yağlı güreşlere katıldı. Zeybekci ve beraberindekiler daha sonra Milas ilçesinde gerçekelştirilen Milas İmam Hatip Derneği’nin düzenlediği 1. Geleneksel Mezunlar Buluşması etkinliğine katıldı.
Bodrum Gündem Haber
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci buy Xenical online gelmeden önce Milas Kaymakamlığı ile okul yetkililerince okul önünde etkinlik için bir dizi hazırlık yapıldı. Mehter Takımı’nın da hazır bulunduğu etkinlikte aniden bastıran yağmur nedeniyle vatandaşlar zor anlar yaşadı. Vatandaşlar okul içinde ve şemsiye altlarında yağmurun durmasını bekledi. Yağmurun dinmemesi üzerine etkinlik okul içerisine taşındı. Daha sonra etkinlik alanına gelen Bakan ve beraberindekiler, okulun içerisine geldi.

buy Propranolol

ekonomi bakanı nihat zeybekçi muğla (4)Dar alanda konuşan Nihat Zeybekci, burada yaptığı açıklamada; “İmam Hatipler ile ilgili şuanda artık gözümüzün arkada kalmayacağı bir noktadayız. Yıllarca İmam Hatipler ikinci sınıf muamelesi gördüğü için, yıllarca İmam Hatip’ten mezun olan çocuklarımız yavrularımız, kardeşlerimiz normalde diğer okullardan mezun olanların 100 puanla girebildikleri yere illa 120-130 puanla girmek zorunda bırakıldıkları için. Koşuda bir ayağına 10 kiloluk bir ağırlık bağlayarak ‘hadi koş, gelebiliyorsan sende birinci gel’ der gibi bir haksızlık yapıldığı için bugüne kadar böyle bir İmam Hatipler ile ilgili haklı bir dava yürütüldü. Ve bu haklı davanın sonunda da İmam Hatipler artık ülkemizin devletimizin diğer okullarında okuya çocuklarımız hangi haklara sahipse bu haklara sahip. Onun için artık bundan sonra İmam Hatipler tabi ki bundan sonra da kendilerine dikkat etmeye devam etsinler. İmam Hatipler yine birbirlerine sahip çıkmaya devam etsinler. Bu millet minarelerinden ezanı Allah’u Ekber diye okutulduğu için bir başbakanı şehit verdi. Yıllarca tanrı uludur diye o mübarek ezanı minarelerden okutmayan o zulmü bu millete reva görenlerden sonra rahmetli Adnan Menderes bu milleti gözyaşları içinde, hıçkırıklarla günlerce, defalarca, tüm İslam coğrafyasının ezanını, bu Anadolu coğrafyasını tekrar okuttuğu için gün gelip bundan onun hesabı sordular” dedi.

order misoprostol online

ekonomi bakanı nihat zeybekçi muğla (3)“Gün geldi ülkeyi ikiye üçe dörde böldüler” diyen Bakan Zeybekci, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Sarı sermaye, turuncu sermaye, yeşil sermaye, kızıl sermaye diye çok şeye böldüler ve milleti ayırdılar. Okullarımızı ayırdılar. İnsanlar birbirine selamın aleyküm derken söyleyen çekinerek söyledi alan çekinerek aldı 10 sene önce bunu. Ama geldiğimiz noktada ham dolsun Türkiye’nin bütün okullarında seçmeli ders Arapçasıyla, Kuranıyla milli ve manevi değerlerini dilediği gibi öğrenebilir hale geldi. Allah’ın izniyle bundan sonra tüm ülkenin okullarında, bu ülkenin evlatları kendi öz yurdunda öz vatanında garipsenmeden, dışlanmadan ikinci plana itilmeden diledikleri gibi eğitim alabilecekler. İmam Hatipler bu güne kadar özgürlükler anlamında önemli bir görevi yerine getirdi. Bunu da ham dolsun Allah’a şükür başardı”
ekonomi bakanı nihat zeybekçi muğla (2)Zeybekci, İmam Hatipte okuyan kardeşlerimize hedefiniz, Türkiye’nin en başarılı tıpçılarının çıktığı nokta olsun diyorum. Türkiye’nin en başarılı mühendis, mimar, fizikçilerinin ve matematikçilerinin çıktığı okullar İmam Hatipler olsun diyorum diye konuştu.
İmam Hatip derneklerine de değinen Zeybekci, İmam Hatip derneklerin çalışmalarını da başarılı bulduklarını anlattı. Zeybekci, ayrıca, dedesinin nüfusa kayıtlı olduğu yerin Milas ilçesi olduğunu vurguladı.
Bakan Zeybekçi ile Muğla Valisi Amir Çiçek, Milas Kaymakamı Fuat Gürel, Ak Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Hasan Kökten, Ak Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’in de aralarında olduğu heyet daha sonra ilçedeki bir düğün törenine katıldı. Bakan Zeybekci, gelin ve damada mutluluklar diledi.
Yorumlar

  1. fikret karataş dedi ki:

    EY bAKAN!….
    ŞU DELİK PANTOLANDAN BU YANA MİLYONLARA NASIL ULAŞTIN. SEN İMAMI MİMAMI BIRAK DA BUNDAN BAHSET. HERKES DİNİN NE OLDUĞUNU SENDEN ÇOK, ÇOK İYİ BİLİYOR. HA SEN DE BUNU BİLESİN!…