Bodrum Gündem

SEYMEN” AKIN ÜSTÜNDAĞ’IN MUHATABI ÇİĞDEM DEMİRALP DEĞİLDİR”

26.02.2016
0
A+
A-

pills24honline.com recai-seymenden-demiralpe-cevapCHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, CHP Milletvekili Akın Üstündağ’ın meclise taşıdığı Bodrum’da TOKİ yapılaşması ile ilgili soru önergesine AKP İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’in cevaben açıklama yapmasını kaygı verici buldu.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem cheap albuterol

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, milletvekili Akın Üstündağ’ın TBMM’ne taşıdığı Bodrum’da yapılacak TOKİ binaları ile ilgili soru önergesine AKP Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp’in yaptığı basın açıklamasına tepki göstererek “Yönetimin şeffaf olduğu devletlerde, kamuoyunun taşıdığı endişenin ivedilikle giderilmesi için gerekli açıklamaların yapılması asıl iken sorunun muhatabı olmayan Ak Parti İlçe Başkanı’nın yapmış olduğu açıklamayı kaygı ve endişe ile değerlendiriyoruz.   ‘’Biz nereyi uygun görür isek orada bu çalışmayı yaparız ‘’ şeklindeki açıklama iktidar partisinin kanun ve kural tanımaz bir bakış açısına sahip olduğunu gözler önüne sermektedir.” Dedi.

“Bodrum’da Boş Evler Dururken TOKİ Tarafından Bina Yapılması Doğru Değildir”…

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen, yaptığı yazılı basın açıklamasının dikkat çeken cümlelerinden bazıları şu şekilde “TOKİ tarafından yapılacak binaların Bodrum imar durumuna uygun yapılıp yapılmayacağı ve tabi ki en önemlisi Bodrum’da yaşayan gerçek ihtiyaç sahiplerinin faydalanacağı şekilde edindirilip edindirilmeyeceği olacaktır. Bu belirsizlikler durumunda gerek milletvekillerimiz gerekse bizler Bodrum’da  yapılması planlanan her türlü işin sonuna kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz.” Seymen, Bodrum’a TOKİ tarafından yeni bina yapılmasındansa boşta beklemekte olan ikinci konutlara uygun bir çözüm bularak bunları değerlendirmenin daha doğru olacağını kaydetti. Recai Seymen “Yerel ihtiyaçlar çerçevesinde kar-zarar hesabı yapılarak yatırım yapılmasıdır. Bu anlamda 3000 adet yapılması planlanan TOKİ binalarına Bodrum’da bu sayıda ihtiyaç olup olmadığı, daha önemlisi yarımadada bulanan binlerce ikinci Konutun boş ve atıl olarak durması bu konutlarla ilgili kanuni düzenlemeler yapılarak Bodrum’daki konut açığının giderilmesi sağlanabilir” dedi.

Plavix online “Belediyelerimizce İmara Açılmayan Kissebükü ve Pina Gibi Bakanlık Açtı. “

Belediyelerin imar planlarını gözden geçirmelerini talep eden AKP ilçe Başkanı Demiralp’e cevap olarak “Sn. Demiralp , CHP’li Belediyelerin  imar durumlarını gözden  geçirmeleri gerektiğini belirtmiş . Evet Belediyelerimizin imar durumları gözden geçirildiğinde Belediyelerimizce imar izin verilmeyen yerlerin Bakanlıklar vasıtası ile imara açıldığını görüyoruz. Nitekim bunun en açık örnekleri Kissebükü ve Pina yarımadasıdır. Pina Yarımadasında çıkan yangın sonrası bölgenin kesinlikle imara açılmayacağı yönünde açıklama yapılmasına rağmen  binlerce Halep çamları kesilerek  bugün bölgede 4 adet otel inşa edildiğini görüyoruz. Evet doğasına , tarihine sahip çıkan CHP’li Belediyelerimizin Belediyecilik anlayışı ile Hazineye ait alanların Bakanlıklar eli ile imara açılıp talan edilmesine yol açan AK Parti anlayışının örtüşmediği ve hiçbir zaman da örtüşmeyeceği açık ve nettir.” Diyen CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen “Bununla birlikte Muğla Büyükşehir Belediyemizin evsel katı atık tesisi, Bodrum Yarımadasındaki pis su  arıtma tesisleri, Şehirlerarası otobüs terminali ile ilgili çalışmaları en kısa sürede faaliyete geçirilecek şekilde devam etmektedir” açıklamasında bulundu.

CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen’in yazılı basın açıklamasının tam metni:

BASIN AÇIKLAMASIDIR

Cumhuriyet Halk Partisi’nin hedefi gerek Yerel gerekse Ulusal alanda halkımızın menfaatlerini korumak ve kollamak, talan ve yandaşa kayırmayı önlemek için gerekli çalışmaları yapmaktır. Nitekim Muğla Milletvekilimiz Sn. Akın ÜSTÜNDAĞ , Bodrum’da yapılması planlanan TOKİ binalarının yabancılara yönelik lüks konutlar olarak yapılacağı yönünde kamuoyundaki rahatsızlığı Meclis gündemine  taşımıştır.  Yönetimin şeffaf olduğu devletlerde, kamuoyunun taşıdığı endişenin ivedilikle giderilmesi için gerekli açıklamaların yapılması asıl iken sorunun muhatabı olmayan Ak Parti İlçe Başkanı’nın yapmış olduğu açıklamayı kaygı ve endişe ile değerlendiriyoruz.   ‘’Biz nereyi uygun görür isek orada bu çalışmayı yaparız ‘’ şeklindeki açıklama iktidar partisinin kanun ve kural tanımaz bir bakış açısına sahip olduğunu gözler önüne sermektedir. Asıl olan, Yerel ihtiyaçlar çerçevesinde kar-zarar hesabı yapılarak yatırım yapılmasıdır. Bu anlamda 3000 adet yapılması planlanan TOKİ binalarına Bodrum’da bu sayıda ihtiyaç olup olmadığı, daha önemlisi yarımadada bulanan binlerce ikinci Konutun boş ve atıl olarak durması bu konutlarla ilgili kanuni düzenlemeler yapılarak Bodrum’daki konut açığının giderilmesi sağlanabilir. Yine de yeni toplu konutlara ihtiyaç var ise inşa edilecek yerin neresi olacağı, binaların Bodrum imar durumuna uygun yapılıp yapılmayacağı ve tabi ki en önemlisi Bodrum’da yaşayan gerçek ihtiyaç sahiplerinin faydalanacağı şekilde edindirilip edindirilmeyeceği olacaktır. Bu belirsizlikler durumunda gerek milletvekillerimiz gerekse bizler Bodrum’da  yapılması planlanan her türlü işin sonuna kadar takipçisi olmaya devam edeceğiz. Sn. Demiralp , CHP’li Belediyelerin  imar durumlarını gözden  geçirmeleri gerektiğini belirtmiş . Evet Belediyelerimizin imar durumları gözden geçirildiğinde Belediyelerimizce imar izin verilmeyen yerlerin Bakanlıklar vasıtası ile imara açıldığını görüyoruz. Nitekim bunun en açık örnekleri Kissebükü ve Pina yarımadasıdır. Pina Yarımadasında çıkan yangın sonrası bölgenin kesinlikle imara açılmayacağı yönünde açıklama yapılmasına rağmen  binlerce Halep çamları kesilerek  bugün bölgede 4 adet otel inşa edildiğini görüyoruz. Evet doğasına , tarihine sahip çıkan CHP’li Belediyelerimizin Belediyecilik anlayışı ile Hazineye ait alanların Bakanlıklar eli ile imara açılıp talan edilmesine yol açan AK Parti anlayışının örtüşmediği ve hiçbir zaman da örtüşmeyeceği açık ve nettir. Bununla birlikte Muğla Büyükşehir Belediyemizin evsel katı atık tesisi, Bodrum Yarımadasındaki pis su  arıtma tesisleri, Şehirlerarası otobüs terminali ile ilgili çalışmaları en kısa sürede faaliyete geçirilecek şekilde devam etmektedir.

Recai Seymen

CHP Bodrum İlçe Başkanı

 

 

Yorumlar

  1. necdet çelikhan dedi ki:

    Yaw yapmayın arkadaşlar.Akın Üstündağ bir milletvekili,yani bizim vekilimiz.Asıl patron benim! Ve ben bu ülke de Cumhurbaşkanı dahil herkese muhatap ve onların yine aslında işvereniyim.Maaşlarını da ödeyen ben Demokrasi dediğimiz bu sistem de vatandaşın üzerin de hiç bir sıfat olmayacağını anlatalım. Bu millete yanlış bilgilendirmeler ile buraya kadar getirenler artık bunu yapmaktan vazgeçsin.O nedenle başımıza padişah kesilenlere normal gözü ile bakılmaya başlandı!